Domů » Bleskovky » Takto bude možná vypadat domovská obrazovka v mobilních Windows 10

Takto bude možná vypadat domovská obrazovka v mobilních Windows 10

Zatímco o přísun informací o Windows 10 pro počítače a tablety není nouze, o příští verzi dlaždicového systému pro mobilní telefony nevíme zhola nic. Snad jen, že má dojít k výraznému sblížení vyjmenovaných systémů, které bude zastřešovat společný obchod aplikací. Na záznamu říjnové konference TechEd Europe se nicméně objevuje krátké demo znázorňující možnou podobu domovské obrazovky příštích mobilních Windows.

  

I když je záznam opatřen proužkem, který upozorňuje na to, že se nejedná o finální UI, je patrné, že i domovská obrazovka mobilních Windows se zřejmě dočká novinek z „plnotučných Windows“.  Zatímco nyní je možné dlaždice zprůhlednit a umístit pod ně tapetu, příští verze patrně po vzoru Windows 8.1 nabídne jednobarevné dlaždice s tapetou v jejich okolí. Samotné dlaždice bude možné dělit do pojmenovaných skupin, ačkoliv v případě mobilní verze bude škatulkování probíhat vertikálně.

Doufáme, že při lednovém představování spotřebitelských funkcí Windows 10 zabrousí Microsoft i do světa mobilních Windows a odhalí, jaké změny se v tomto systému odehrají.   

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.