Domů » Bleskovky » Takhle vypadá nová vlajková loď Sony. Rámečky byly zmenšeny

Takhle vypadá nová vlajková loď Sony. Rámečky byly zmenšeny

Již za pár dní se na veletrhu MWC 2018 představí nové modely od značky Sony. Ty mají přinést zcela přepracovaný design a především zredukované rámečky okolo displeje.

Nyní však na internet unikla údajná finální podoba nového modelu XZ2. Jak si lze povšimnout, design byl opravdu přepracován od píky. Sony konečně opustí ostré hrany a nabídne zakulacený design. I přesto, že stále vidíme poměrně značné rámečky nahoře i dole, se určitě jedná o značný pokrok.

Měli bychom se dočkat hliníkového rámečku okolo přístroje, přední a zadní strana bude pak kompletně ze skla. Displej by měl mít úhlopříčku 5,7 palce a Full HD rozlišení. Panel bude krýt sklo Gorilla Glass 5. generace. Procesorem by zde měl být nový Snapdragon 845 od Qualcommu, stejné volby bychom se měli dočkat také u Galaxy S9/S9+ a všech letošních vlajkových modelů ostatních výrobců. Zadní fotoaparát by měl dostat rozlišení 19 Mpx a světelnost objektivu f/1.8. Čtečka otisků prstů se z vypínacího tlačítka přesune na zadní stranu pod čočku fotoaparátu. Jako již tradičně se u Sony dočkáme stereo reproduktorů na přední straně přístroje. Baterie by pak měla disponovat kapacitou 3180 mAh, což by mělo nádherně pokrýt potřeby běžného používání. Díky přítomnosti skleněných zad se také dočkáme bezdrátového nabíjení. Přístroj bude poháněn systémem Android Oreo.

Jedinými rozdíly mezi větším modelem XZ2 a menším modelem Compact bude pochopitelně menší tělo, které by mělo být vyrobeno z polykarbonátu. Kapacita baterie by měla dosahovat hodnoty 2870 mAh a displej by měl mít úhlopříčku 5 palců (nejspíše se shodným rozlišením jako v případě většího modelu).

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments