TOPlist

Takhle má vypadat OnePlus 9 Pro. Zakřivený displej zůstane, fotomodul naroste

oneplus 9 pro 2

Společnost OnePlus se v letošním roce rozhodla stát se mainstreamovým výrobcem smartphonů, a kromě svých tradičních vlajkových modelů nově nabízí i telefony z nižších cenových pater. Na vrcholové modely ale v OnePlus nezanevřeli a připravují jejich příští generaci.

oneplus 9 pro 1
OnePlus 9 Pro na neoficiálním renderu

OnePlus 9 Pro: podobný design, větší fotoaparát

V minulém týdnu se na internetu objevil první render základního OnePlus 9, nyní se můžeme podívat i na vybavenější variantu s přídomkem Pro. Je patrné, že se výrobce nebude pouštět do žádných velkých experimentů; přední stranu bude vyplňovat protáhlý displej se zaoblenými okraji a průstřelem pro selfie kamerku v levém horním rohu. Zobrazovač by si měl ponechat úhlopříčku 6,7“, byť se objevují spekulace i o jeho zmenšení na 6,55“.

Největší designová změna se má odehrát na zadní straně, fotoparát se po vzoru OnePlus 8T přesune do levého horního rohu a zaujme podobu rozměrného černého obdélníku se čtyřmi čočkami uvnitř. Sestava patrně bude obsahovat základní snímač, širokoúhlou kameru, přibližovací kamerku a posledním v partě bude pravděpodobně hloubkový senzor. Uvnitř OnePlus 9 Pro bude nepochybně tikat očekávaný čipset Qualcomm Snapdragon 875.

Spekuluje se, že OnePlus v příštím roce uspíší premiéru a své nové vlajkové modely odhalí už v březnu.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku