Domů » Bleskovky » Takhle by mohla vypadat Nokia 9.3 PureView, kdyby se inspirovala legendární Lumií 1020

Takhle by mohla vypadat Nokia 9.3 PureView, kdyby se inspirovala legendární Lumií 1020

V oblasti vlajkových smartphonů společnost HMD Global zatím tápe. Žádný z modelů finské společnosti se nedokázal vyrovnat těm nejlepším, a nepomohl ani divoký pětičočkový fotoaparát u loňské Nokie 9 PureView. Letošní Nokia 8.3 není v pravém slova smyslu vlajkový model, a tak skalní fanoušci legendární finské značky svůj vysněný top model stále vyhlížejí.

Nokia 9.3 PureView jako pokračovatel Lumie 1020?

V polovině letošního roku má být odhalen smartphone Nokia 9.3 PureView, který snad přinese mezigeneračně lepší fotoaparát a společně s ním nabídne i výbavu vlajkové lodě doplněnou o podporu 5G. Spekuluje se i o selfie kameře, která by mohla být vůbec poprvé integrována pod sklo displeje. Jak by mohla Nokia 9.3 PureView vypadat, ukazuje ve svých renderech Concept Creator, který ve svém návrhu odkazuje na legendární Lumii 1020.

nokia 9 3 pureview 1
Takhle by mohla vypadat Nokia 9.3 PureView, kdyby se inspirovala legendární Lumií 1020

Společnost HMD Global zatím oživila několik retro telefonů, avšak prozatím se jednalo o „hloupé“ modely. Reinkarnace Lumie 1020, kterou by reprezentovala zářivá kanárková barva, oblé boky a obrovský kruhový fotomodul, by rozhodně současný trh se smartphony s velmi podobným designem příjemně ozvláštnila. Hlavní fotoaparát by měl mít 108 Mpx, spekuluje se rovněž o podpoře záznamu videa v 8K rozlišení při 30 fps, vylepšeném nočním módu a exkluzivních Zeiss efektech. Hnacím motorem by měl být čip Snapdragon 865.

Pochopitelně v souladu se současnou módou by ve fotomodulu nebyla pouze jedna čočka fotoaparátu, „očí“ má být rovnou pět. Zvlášť by pak stál LED blesk tvořený třemi diodami, xenonový blesk bychom ale rozhodně viděli radši. Concept Creator také myslí na technologie, které mají ve světě smartphonů svůj osud nahnutý – sluchátkový jack a hardwarová spoušť fotoaparátu.

Čelní stranu telefonu má pokývat celoplošný displej bez jakýchkoliv rušivých elementů, v konceptu se počítá s plochým panelem s integrovanou čtečkou otisků prstů i selfie kamerou. I přes tenké rámečky však nemá docházet na kompromisy v oblasti sluchátkového reproduktoru. Displej by měl nabídnout 120Hz překreslovací frekvenci.

Jak bude Nokia 9.3 PureView ve skutečnosti vypadat, skutečně nevíme, ale zmodernizovaný vzhled Lumie 1020 by nás rozhodně neurazil.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments