Také LG chystá svého Nexuse, představen by měl být na konci října

Již nějakou dobu se na internetu objevují spekulace o tom, jak bude vypadat nový oficiální Google telefon. Objevily se i spekulace o údajně novém Nexusu od LG, přičemž stojaté vody nyní rozvířil zakladatel diskuzního fóra MoDaCo Paul O’Brien, který vypustil do světa informace o novém přístroji. Sám tvrdí, že pocházejí ze zdroje, kterému věří na 101 %. A co tedy můžeme čekat?

V první řadě nás bude zajímat procesor, kterým je Snapdragon S4 Pro (quadcore) s výkonnými a úspornými jádry Krait vyráběnými 28nm technologií, podpořený 2 GB operační paměti. Displej by se měl honosit rozlišením True HD (768 x 1024 px) a technologií IPS, jeho velikost však není známá.  Odhaduje se ovšem na 4,7 palce, podobně jako je tomu u sesterského modelu Optimus G.

blank 

Přístroj má mít unibody konstrukci, což znamená nemožnost sejmutí jakéhokoliv krytu, mající za následek nevyměnitelnost baterie. Podle informací by měly být v prodeji varianty s 8 a 16 GB paměti bez možnosti rozšíření paměťovými kartami, tedy stejná situace jako u Nexus tabletu. Zde nezbývá než doufat, že se Korejci pochlapí a k nám se dostane verze s alespoň 32 GB prostoru, což už by mohlo dostačovat většině uživatelů. Neměli bychom opomenout také funkci bezdrátového nabíjení, kterou jsme mohli vidět například u nových modelů Nokia Lumia 820/920. Server CNET přišel s upřesněním, že bychom se oficiálního přestavení telefonu od LG měli dočkat na konci října.

Zdroj: The Verge

Autor článku blank
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Kapitoly článku