Domů » Bleskovky » Také LG chystá svého Nexuse, představen by měl být na konci října

Také LG chystá svého Nexuse, představen by měl být na konci října

Již nějakou dobu se na internetu objevují spekulace o tom, jak bude vypadat nový oficiální Google telefon. Objevily se i spekulace o údajně novém Nexusu od LG, přičemž stojaté vody nyní rozvířil zakladatel diskuzního fóra MoDaCo Paul O’Brien, který vypustil do světa informace o novém přístroji. Sám tvrdí, že pocházejí ze zdroje, kterému věří na 101 %. A co tedy můžeme čekat?

V první řadě nás bude zajímat procesor, kterým je Snapdragon S4 Pro (quadcore) s výkonnými a úspornými jádry Krait vyráběnými 28nm technologií, podpořený 2 GB operační paměti. Displej by se měl honosit rozlišením True HD (768 x 1024 px) a technologií IPS, jeho velikost však není známá.  Odhaduje se ovšem na 4,7 palce, podobně jako je tomu u sesterského modelu Optimus G.

 

Přístroj má mít unibody konstrukci, což znamená nemožnost sejmutí jakéhokoliv krytu, mající za následek nevyměnitelnost baterie. Podle informací by měly být v prodeji varianty s 8 a 16 GB paměti bez možnosti rozšíření paměťovými kartami, tedy stejná situace jako u Nexus tabletu. Zde nezbývá než doufat, že se Korejci pochlapí a k nám se dostane verze s alespoň 32 GB prostoru, což už by mohlo dostačovat většině uživatelů. Neměli bychom opomenout také funkci bezdrátového nabíjení, kterou jsme mohli vidět například u nových modelů Nokia Lumia 820/920. Server CNET přišel s upřesněním, že bychom se oficiálního přestavení telefonu od LG měli dočkat na konci října.

Zdroj: The Verge

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments