Domů » Bleskovky » Také LG chystá svého Nexuse, představen by měl být na konci října

Také LG chystá svého Nexuse, představen by měl být na konci října

Již nějakou dobu se na internetu objevují spekulace o tom, jak bude vypadat nový oficiální Google telefon. Objevily se i spekulace o údajně novém Nexusu od LG, přičemž stojaté vody nyní rozvířil zakladatel diskuzního fóra MoDaCo Paul O’Brien, který vypustil do světa informace o novém přístroji. Sám tvrdí, že pocházejí ze zdroje, kterému věří na 101 %. A co tedy můžeme čekat?

V první řadě nás bude zajímat procesor, kterým je Snapdragon S4 Pro (quadcore) s výkonnými a úspornými jádry Krait vyráběnými 28nm technologií, podpořený 2 GB operační paměti. Displej by se měl honosit rozlišením True HD (768 x 1024 px) a technologií IPS, jeho velikost však není známá.  Odhaduje se ovšem na 4,7 palce, podobně jako je tomu u sesterského modelu Optimus G.

 

Přístroj má mít unibody konstrukci, což znamená nemožnost sejmutí jakéhokoliv krytu, mající za následek nevyměnitelnost baterie. Podle informací by měly být v prodeji varianty s 8 a 16 GB paměti bez možnosti rozšíření paměťovými kartami, tedy stejná situace jako u Nexus tabletu. Zde nezbývá než doufat, že se Korejci pochlapí a k nám se dostane verze s alespoň 32 GB prostoru, což už by mohlo dostačovat většině uživatelů. Neměli bychom opomenout také funkci bezdrátového nabíjení, kterou jsme mohli vidět například u nových modelů Nokia Lumia 820/920. Server CNET přišel s upřesněním, že bychom se oficiálního přestavení telefonu od LG měli dočkat na konci října.

Zdroj: The Verge

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

5 komentářů

 1. klasika, bez karty…vravi sa, ze by mal mat oble telo ako Galaxy Nexus(teda nie hranate ako Optimus) a mozno vodeodolnost

 2. xxx (neregistrovaný)

  To ať si strčí za klobuk :( (Přitom doteď mělo LG sympatický HW)

 3. No som zvedavý, či tých Nexusov nakoniec nebude viac, bol by to rozhodne zaujímavý nový trend.

 4. fore (neregistrovaný)

  Jestli to bude mit jen 16 giga tak to ahoj…..Prece jen Androidaci potrebujou poradne mista , kdyz si tam muzou natahat kde co.. sam uz sem si musel koupit 64 GB kartu.

 5. martin (neregistrovaný)

  Jestli nebude výměnná baterka,tak nic…nechápu,co je to za módu :-(

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).