TOPlist

Tahle klíčová vlastnost WhatsAppu zatím chybí, tvůrci na ní ale pracují

žena držící telefon s logem aplikace whatsapp
  • WhatsApp testuje editaci zpráv po odeslání
  • Po Androidu se nyní funkce objevila i v beta verzi pro iOS
  • Limit na editaci je 15 minut a historie úprav není k dispozici

WhatsApp patří mezi nejpopulárnější komunikační aplikace na světě, nicméně v mnoha ohledech na své největší konkurenty ztrácí. Někdy je až překvapivé, že některé klíčové funkce WhatsApp neobsahuje, což je i případ editace již odeslaných zpráv. Přitom konkurenční aplikace jako iMessage či Telegram touto funkcí disponují.

WA EDITING MESSAGES EDIT ACTION LABEL DISMISS IOS
Editace zpráv v beta verzi aplikace WhatsApp pro iOS

Vývojáři jsou si ovšem tohoto nedostatku vědomi a podle nejnovějších indicií již pracují na nápravě. Funkce editace odeslaných zpráv se sice před časem objevila v beta verzi aplikace pro Android, nicméně od té doby je v tomto ohledu ticho po pěšině. Tentokrát se kýžená funkce objevila v beta verzi pro iOS, alespoň jak si povšimnuli na serveru WABetaInfo. Dle jejich zjištění testuje WhatsApp editaci zpráv na malé skupině uživatelů a funguje na stejném principu, jako v případě beta verze pro Android.person holding black android smartphoneNepřehlédněte

WhatsApp pro iPhone dostává novinku, která výrazně zefektivní videohovory

Na rozdíl od Telegramu ale WhatsApp omezuje, po jakou dobu lze zprávy upravovat. Limit byl aplikací stanovený na 15 minut, tedy stejnou dobu, jakou mají vyhrazenou i uživatelé iMessage. Oproti kecálkovi od Applu pro změnu WhatsApp nezobrazuje historii úprav, pouze informaci, že zpráva byla editována odesílatelem. Prozatím není znám plán vývojářů, kdy by novinka mohla být dostupná pro všechny uživatele. Vzhledem k tomu, že ji WhatsApp testuje pro obě hlavní platformy nicméně odhadujeme, že se tak stane již brzy.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku