Domů » Bleskovky » Hodinky Tag Heuer Connected slaví úspěch: Chystají se i zlaté a diamantové varianty

Hodinky Tag Heuer Connected slaví úspěch: Chystají se i zlaté a diamantové varianty

Švýcarský výrobce Tag Heuer představil v minulém měsíci svoji prvotinu ze světa chytré nositelné elektroniky, hodinky Connected (více informací). Jeho strategie je oproti konkurenčním výrobcům mobilních zařízení odlišná, hodinky Connected se prodávají za 1 500 dolarů (asi 37 700 korun bez DPH), avšak svoji cenu obhajují použitými materiály, zejména titanovým tělem a safírovým sklíčkem.

  

Tag Heuer si navíc do budoucna nechává otevřená zadní vrátka – současní majitelé mohou za příplatek hodinky Connected vyměnit za standardní mechanický model. Tímto si švýcarská firma bude chtít udržet zákazníky v případě, že její sázka na chytré hodinky selže. Zatím to vypadá, že může bez obav pomalu přemýšlet o nástupcích.

I když Tag Heuer Connected stojí více než většina konkurenčních produktů, navyšuje jejich výrobce produkci z 1 200 na 2 000 kusů týdně, aby dokázal uspokojit poptávku. Ředitel společnosti Jean-Claude Biver v rozhovoru pro Bloomberg uvedl, že maloobchodní řetězce, agenti a dceřiné společnosti si objednali 100 tisíc kusů, a z tohoto důvodu budou až do konce května nebo června 2016 pozastaveny prodeje v online obchodě ve prospěch kamenných prodejen.

  

Prvotní úspěch chce švýcarská firma využít k rozšiřování počtu variant, na přelomu let 2016 a 2017 bychom se mohli dočkat nových materiálů, přičemž ve hře je i zlato a diamanty. Pochopitelně cena těchto modelů bude výrazně převyšovat cenu současného modelu, avšak dá výrobci signál o tom, zda bude mít o chytré hodinky zájem i movitější klientela.

  

Pokud si udrží hodinky Connected svůj skvělý start, můžeme se v budoucnu dočkat v hodinářském odvětví malé revoluce. Dovedeme si představit, že za dva roky bude možné současný model s příplatkem vyměnit nejen za mechanické hodinky Carrera, ale i za vyspělejší druhou generaci chytrých hodinek Connected. Technologické zastarání je totiž poměrně silným argumentem, proč neinvestovat do chytrých hodinek velké peníze, a právě model předplatného by mohl být řešením. Nechme se překvapit, zda k němu opravdu Tag Heuer, případně jiní výrobci, přistoupí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments