Domů » Bleskovky » Tablety NVidia Shield dostávají Android 7.0 Nougat

Tablety NVidia Shield dostávají Android 7.0 Nougat

Android 7.x Nougat běží po téměř půl roce od oficiálního uvolnění na pouhých 1,2 procentech všech zařízení s Androidem, v posledních týdnech se však řady podporovaných zařízení rozšiřují. Nyní přistoupila k aktualizaci svých tabletů Shield Tablet a Shield Tablet K1 společnost NVidia, a to i přestože první jmenovaný pochází z roku 2014.

shield-tablet-k1-gallery-1

Aktualizace přináší pro oba modely novinky upečené Googlem, jako je práce se dvěma aplikacemi na jedné obrazovce, rychlé přepínání aplikací, sdružování notifikací, apod. NVidia přidala oběma tabletům podporu Shield Controlleru 2017 a také odměnový program Shield Rewards. Update se šíří ve formě OTA aktualizace a měl by být dostupný již nyní.

Shield Tablet 2 nedorazí: NVidia potvrdila jeho zrušení

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Příkladná podpora, můžeme vděčit i nadčasovému hardwaru. Jen škoda, že nVidia stále neumí odladit firmware k dokonalosti a tak se stále setkávám se sekáním a přemýšlením prvních pár minut po zapnutí a připojení k WiFi.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).