Domů » Bleskovky » Strategy Analytics: Tablety s Windows se budou prodávat lépe než iPady

Strategy Analytics: Tablety s Windows se budou prodávat lépe než iPady

Trh s tablety je oproti tomu s chytrými telefony výrazně menší a nasycenější, ale i v něm si koláč podílu operačních systémů mezi sebe dělí Google, Apple a Microsoft. Stejné je i pořadí operačních systému, avšak drtivá nadvláda Androidu je na poli tabletů menší než u smartphonů, naopak více se v tomto odvětví daří systému Windows.

 
Windows 10 se přizpůsobí tabletu i počítači, Apple sloučení svých systémů nechystá (více informací)

Společnost Strategy Analytics zveřejnila zprávu, která s předstihem vyhodnocuje podíly operačních systémů na tabletech v letošním roce a snaží se nastínit budoucnost za čtyři roky; v obou případech se jedná o extrapolaci trendů z prvních tří čtvrtletí letošního roku. Android podle analýzy zakončí letošní rok s 68% podílem, iOS s 22% a desetinu tabletů má pohánět systém Windows. Těch se má do konce letošního roku prodat celkem 22 milionů, což je o 58 procent více než v loňském roce.

  

Se stoupajícím zájmem o tablety s Windows počítá Strategy Analytics i nadále, během následujících čtyř let se má podíl Windows téměř zdvojnásobit a to především na úkor Androidu. iOS si má i přes dlouhodobě klesající zájem o iPady udržet necelou čtvrtinu trhu.

 

Musíme však dodat, že jsme vůči těmto výhledům do budoucnosti velmi skeptičtí. I když aktuální trendy mohou leccos naznačovat, situace za čtyři roky se může od těchto předpovědí výrazně lišit.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments