Tablet Onda V972: Čtyřjádrový Číňan s Retina displejem za 5 600 Kč

Už dávno neplatí tvrzení, že smartphony a tablety pocházející z Číny jsou nepoužitelnými těžítky za pár dolarů. Soudruzi ze země nebeského draka se zjevně rychle učí a do světa začínají chrlit spousty různých zařízení, které se můžou směle rovnat s produkty od renomovaných výrobců. Tento fakt platí i v případě nového tabletu Onda V972, který nijak nezastírá, že jeho vzorem se stala poslední generace iPadu. Téměř celou čelní stranu novinky zabírá 9,7“ IPS displej s úctyhodným rozlišením 2048 x 1536 pixelů (264 PPI). Takto vysoká hustota zobravacích bodů si samozřejmě žádá i výkonný čipset, který v tomto případě zastupuje čtyřjádrový ARM procesor Allwinner A31 a osmijádrová GPU jednotka Power VR SGX544MP2.

   

Další hardwarovou výbavu tvoří 2 GB paměti RAM, Android ve verzi 4.1, čočka 5Mpx fotoaparátu na zadní straně a přední kamerka s rozlišením 2 Mpx. Pro uživatelská data je k dispozici 16 GB úložného prostoru, který lze dále rozšířit díky přítomnosti slotu na microSD karty (až 32 GB). Spojení s okolní světem zajistí pouze modul pro Wi-Fi a microUSB konektor. Do 550 gramů vážícího zařízení se výrobci podařilo vměstnat Li-Pol akumulátor s kapacitou 8000 mAh, což by mělo ve finále stačit na 8 až 10 hodin provozu. Na závěr je nutné uvést i cenu tohoto zajímavého kousku, která činí necelých 240 USD (zhruba 5 600 Kč s DPH). Objednat si ho lze přímo ze stránek výrobce, který však v době psaní této bleskovky hlásil, že produkt není skladem.

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku