Domů » Bleskovky » Tablet od Nokie znovu na scéně: Podívejte se na uniklý snímek zadní strany

Tablet od Nokie znovu na scéně: Podívejte se na uniklý snímek zadní strany

O tabletu od Nokie se spekuluje již hodně dlouho, prozatím jsme se však žádného nedočkali. Podle posledních informací by se však tato skutečnost měla brzy změnit, jelikož finský výrobce údajně plánuje odhalit nové zařízení 26. září na konferenci v New Yorku. Tablet s kódovým označením Vanquish nabídne operační systém Windows RT v kombinaci se čtyřjádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 800.

 

Uniklá fotografie, která se objevila na čínském serveru digiwo.com, zachycuje variantu určenou pro amerického operátora Verizon a je z ní patrné, že nebude chybět ani podpora sítí 4G. Chystaná novinka podle všeho nabídne 10,1palcovou obrazovku s dosud neznámým rozlišením. Mluví se také o tom, že bude možno zakoupit klávesnici s integrovanou baterií sloužící zároveň jako pouzdro. Informace samozřejmě berte s rezervou, nicméně není vyloučeno, že se tabletu od finského výrobce v dohledné době skutečně dočkáme.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

8 komentářů

 1. Elop v rozhovorech tvrdil, jak trh s tablety velmi dukladne sleduji a v okamziku, kdy ostatni vyrobci hazi Windows RT pres palubu, vyda Nokia svuj tablet. Po koupi podilu od Siemensu asi maji penez na rozhazovani.

 2. Windows RT? No fuj.

  • Daniel Stiegler

   Hele hele :D, netvrdil jsi náhodou že na tabletu budeš používat Modern UI? v tom případě Modern UI na Windows 8.1 je zcela dostačující :P.

 3. Nokii v tomto segmente uz beztak davno „ujel vlak“. Navyse RT je z predajneho hladiska prepadak. Na mieste Nokie by som sa radsej sustredil na smartphony a nie riskovat fiasko s tabletom…

 4. fore (neregistrovaný)

  Idiotský nápad, co jiného.

 5. Pořád to jsou spekulace..na konkurenčním webu jsem zase četl že tam bude rozlišení Full HD a Windows 8.1. a k tomu byl obrázek patentu nokie o který zažádala na „opěrátko“ tabletu (podobné jako surface) a tak klávesnice má být u toho.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).