Domů » Články » T-Mobile měl masivní výpadek služeb. Trval téměř 50 hodin

T-Mobile měl masivní výpadek služeb. Trval téměř 50 hodin

Operátor T-Mobile se od včerejšího dopoledne potýká s masivním výpadkem služeb. Hovory, textové zprávy, MMSky a data naštěstí fungují, nicméně další doprovodné služby operátora jsou celý den nedostupné. Podle původního vyjádření T-Mobilu na Facebooku mělo být vše opravené během odpoledne, nicméně nejnovější informace ukazují, že závada je mnohem komplikovanější a výpadek potrvá až do zítřejšího dne.

Neradi zkoušíme vaši trpělivost, ale zrovna teď naše interní systémy nefungují, jak mají. Proto vás kolegové na Zákaznickém centru a prodejnách v tuhle chvíli bohužel nemůžou obsloužit. Potíže se týkají i naší samoobsluhy Můj T-Mobile, mobilní aplikace, webových stránek i samotného volání na zákaznickou linku. Pracujeme na tom, aby to bylo co nejdříve v pořádku. Systémy by měly být zase funkční v odpoledních hodinách. Naše ostatní služby běží bez problémů. Moc se všem omlouváme za komplikace. Hned, jak budeme mít dobré zprávy, dáme vám vědět“, znělo v původním příspěvku operátora na Facebooku.

t mobile app vypadek
Aplikace Můj T-Mobile od dnešního dopoledne nefunguje

Vše započalo dnes havárií diskového pole – kvůli tomu přestal fungovat web operátora (t-mobile.cz), mobilní aplikace a interní systémy, které využívají prodejny. Následně přestala fungovat i telefonní linka operátora či autorizační SMS, což řadě uživatelů způsobilo nemalé problémy. V praxi to totiž znamená, že uživatelům nechodí potvrzovací zprávy při přihlášení do banky a nakupovat není možné ani tolik oblíbené SMS jízdenky. Pokud nyní na linku T-Mobile zkusíte volat, uslyšíte pouze hlášku o nefunkčnosti interních systémů.

tmobile vypadek
Nedostupný je také web T-Mobile.cz

Chápeme, že vás touhle zprávou nepotěšíme, situace s interními systémy je ale bohužel komplikovanější, než to v průběhu dne vypadalo. Kolegové proto budou muset na opravách pokračovat přes celou noc i během zítřejšího dne. Jakmile pro vás budeme mít nějaké nové informace, dáme vám samozřejmě vědět. Snad už budou jen lepší. Stále pak platí, že běžné telekomunikační služby ve většině případů normálně fungují.“ uvádí operátor ve svém nejnovějším prohlášení na Facebooku.

Jakmile bude provoz služeb T-Mobilu obnoven, článek aktualizujeme. Včera ve 21:50 jsme zkoušeli poslat SMS jízdenku pro pražské MHD, ale bohužel neúspěšně. Naopak autorizační SMS pro platby u KB a Fio banky nám dorazily bez komplikací. Jak výpadek systémů T-Mobile ovlivnil vás? Dejte nám vědět do komentářů.

vypadek tmob
Výpadek služeb operátora T-Mobile už trvá déle než 30 hodin. Na webu operátora se objevila nová chybová hláška informující o tom, že po dobu výpadku nebudou data zpoplatněna.

Aktualizováno 1. 7. v 17:10: Výpadek interních systémů T-Mobilu stále trvá. Řada uživatelů si během celého dne stěžovala na nemožnost dokoupit si další data, či navýšit datový limit – operátor na tuto komplikaci zareagoval tak, že všem uživatelům dočasně aktivoval data neomezená, respektive se je rozhodl nezpoplatňovat.

Aktualizováno 2. 7. v 09:00: Ani dnes, druhý den výpadku, se operátorovi zatím služby obnovit nepodařilo. Za chvíli tomu bude už 48 hodin, co k výpadku došlo.

Doplněno ve 14:30: T-Mobile na Facebooku informoval, že se všechny služby a interní systémy konečně podařilo obnovit a vše tedy běží, jak má. Výpadek trval téměř 50 hodin.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

17 komentářů

 1. Je to peklo a ostuda pro Tmobile. sms jízdenky absolutně nefungují. Jsem tak rozčílený, že chci zítra změnit operátora.

  • Karel Endler

   Když jim nefunguje systém, tak operátora nezměníte – tedy pokud nechcete odejít od Vodafonu k Ou tú tú.

  • Nevím jak v jiných městech, ale v aplikaci lítačka lze v praze koupit lístek po internetu a zaplatit apple pay (hádám, že na androidu jde i google pay)

 2. To se prostě stává a pokud nejde o život, jde o nic. A pokud nemám Lítačku, tak si jízdenku koupím jinde :-)

  • no pokud ti nechodí bankovní smsky pro ověření platby, tak to problém je.

  • No ony banky nevznikly až s příchodem aplikací. Stále máš možnost zajít na pobočku, tak jako dříve. Je to nepohodlné, ale že by to byl problém.?

  • Nepohodlné a poměrně mastně zpoplatněné.

  • Nefunguji zatim premium sms, ale bankovni sms chodi. Ja toho hned vyuzil a v Litacce jsem si dopredu zaplatil nekolik ruznych jizdenek :-) . Hlavni je, ze se clovek dovola a dopise. :-)

 3. Nefunguji mi data

  • data mi teda normálně jedou, i hovory. tam žádný problém ani podle článku by být neměl.

 4. mobilní appka stále nejede, ani web operátora. tohle je hodně slušnej průsvih :-O

 5. Vypadá to tak že pokud se podaří zachránit data fungovat se bude stejně až zítra. V tý horší situaci se bude muset nahodit hlubší recovery, Které by trvalo do pátku a začlo by se fungovat až v sobotu. Aktuálně mají všichni Post-paid zapnutá neomezená data.

 6. Zapnuli neomezená data , do vyřešení problémů

  • Ale oni nezapnuli neomezená data… Bez funkčního interního systému totiž nemají možnost kontrolovat, kolik kdo prodatoval. To je jen PR… :)

 7. tohle je kolosální průser TMobilu a jsem zvědavý, jak to budou řešit.

 8. No s těmi bankami, nevidím to jako úplný problém v té verifikaci, je možné na pobočku, je to nepohodlné, ale dá se to přežít anebo např. banka Airbank, má rovnou verifikaci ve své aplikaci My Air.

 9. Volám, datuji i SMS chodí. Data frčí bez omezování. Banky mám v telefonu na otisk a PIN. Nemohu pouze do aplikace Můj T-Mobile. No půjdu se asi zastřelit… Tvl taková histerie, proberte se, to se může stát.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).