Domů » Bleskovky » Příští generace tabletů Surface zřejmě nabídne magnetické nabíjení dotykového pera

Příští generace tabletů Surface zřejmě nabídne magnetické nabíjení dotykového pera

Kam s ním? Spojení tabletu a dotykového pera může být různé; někteří výrobci na uchování stylusu nijak nemyslí, jiní nabídnou poutko na přídavném obalu, a ti nejvelkorysejší ubytují dotykové pero přímo v těle zařízení. Microsoft řeší odkládání stylusu magneticky na stranu tabletu (Surface Pro 4 nebo Surface Book) a v budoucnu zřejmě tuto metodu vylepší o nabíjení.

  

Alespoň to naznačuje podaná patentová přihláška popisující a znázorňující magnetickou základnu, která dokáže díky kontaktům připojený stylus nabíjet. Je dosti pravděpodobné, že tímto mechanismem bude vybavena příští generace tabletů Surface a pera Surface Pen, díky čemuž odpadne nutnost párkrát do roka vyměňovat vestavěnou AAAA baterii. Nabíjení pera tímto způsobem bude jistě mnohem pohodlnější než v případě iPadu Pro a tužky Apple Pencil, která se dost nešikovně zasouvá do Lightning konektoru.

  

Příští generace Surface Pro, případně Surface Booku však zřejmě nepřijde dříve než na podzim letošního roku; v létě bychom se ovšem mohli dočkat nástupce levnějšího a méně výkonného tabletu Surface 3.  

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments