Domů » Bleskovky » Surface Pro 3: Větší displej, pět hardwarových konfigurací a čtyři barvy

Surface Pro 3: Větší displej, pět hardwarových konfigurací a čtyři barvy

Již dnes v 17. hodin našeho času se má v New Yorku uskutečnit „malé shromáždění“, jak Microsoft v pozvánce označil událost, na níž by měla být představena nová generace tabletů Surface. Kromě Surface Mini s displejem okolo osmi palců má podle posledních spekulací přijít i třetí generace Pro verze tohoto tabletu. I ta má nabídnout odlišnou úhlopříčku oproti předchozí generaci, pohybovat se má mezi 10 a 12 palci.

 

Nárůst úhlopříčky displeje mají kompenzovat tenčí rámečky, také se očekává, že domovské tlačítko se přesune z delší hrany na kratší, podobně jako u iPadu. Přijít má několik hardwarových konfigurací, podle zdrojů serveru WPCentral bude jejich hardwarová výbava a cena následující:

 • i3-4GB RAM-64GB – 799 USD (16 000 Kč bez DPH)
 • i5-4GB RAM-128GB – 999 USD (20 000 Kč bez DPH)
 • i5-8GB RAM-256GB – 1 299 USD (26 000 Kč bez DPH)
 • i7-8GB RAM-256GB – 1 549 USD (31 000 Kč bez DPH)
 • i7-8GB RAM-512GB – 1 949 USD (39 000 Kč bez DPH)

Díky odlišným rozměrům mají přijít i nové kryty, které budou nabízeny ve čtyřech barvách – černé, nachové, azurové a červené. Poslední má být dostupná exkluzivně pouze při zakoupení v Microsoft Store. Patrně nemůžeme počítat s dostupností na českém trhu, i když věříme, že v blízké budoucnosti využije Microsoft distribučních kanálů nově nabyté mobilní divize Nokie a hardware vyráběný v Redmondu bude k dispozici i na dalších trzích. Zdali se spekulace o nových tabletech Surface potvrdí budeme vědět již dnes večer, samozřejmě vás budeme informovat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. Mno jo … predchozi verze surface byl prodejni trhak, tak proc nepridat dalsi pruser do sbirky :-).

  • Keďže im predaje Surfacov pekne stúpajú, asi to nevidia ako prúser.

  • Tyler (neregistrovaný)

   No S2 a Pro 2 stáhli $700 000 000 z původní ztráty na prvních tabletech takže to se to celkem zlepšuje.. A ty tablety rozhodně nejsou špatné. Používám Pro 2 se 128GB SSD jako primární pc a Max spokojenost.

  • fero (neregistrovaný)

   Surface se tu dá koupit? :D

  • Martin II (neregistrovaný)

   PetrCBR, Tyler: 700 Milionov neboli straty len odpisy. To znamena len tolko ze v jednom stvrtroku vyrobili vela tabletov (nevedeli ich predat). Uctovne ich museli do dalsieho stvrtroka preniest ako odpis, tych 700 milionov. Ale to nie je strata, pretoze ich mozu predat. Co aj postupne urobili. Uctovne im v nasledujucich stvrtrokoch tieto tablety robili cisty zisk, pretoze naklady na ich vyrobu boli zapocitane v tych odpisoch v tom nestastnom stvrtroku.

  • Tyler (neregistrovaný)

   Vis co je to ebay?

 2. Pokud ohlásí 8″, bylo by to super…ale dřív asi skončím u tabletu od Lenova :(

 3. Stream z představení Surface

  [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).