Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » Surface Pro 2 údajně přijde už v říjnu s Haswellem na palubě

Surface Pro 2 údajně přijde už v říjnu s Haswellem na palubě

Americký server Neowin již dříve přišel se zprávou o tom, že Microsoft chystá nástupce svého neúspěšného tabletu Surface s operačním systémem Windows RT. Nyní zveřejnil také informace týkající se jeho vybavenějšího bratříčka, Surface Pro s Windows 8. Jeho druhá generace se od té předchozí prý nebude po designové stránce příliš lišit, uvnitř ale dozná podstatných změn.


Microsoft Surface Pro první generace 

Hlavním motorem tabletu Surface Pro 2 má být procesor Core i5 řady Intel Haswell, který se bude starat nejen o vyšší výkon, ale především o nižší spotřebu, a tím i delší výdrž akumulátoru. Společnost mu bude dělat operační paměť, která naroste na dvojnásobnou hodnotu, tedy na výsledných 8 GB.

Neowin dále zmiňuje změny týkající se opěrného stojánku. V tomto ohledu bohužel jeho zdroje nebyly konkrétní, a tak spíše spekuluje. Opora nového tabletu by mohla být o něco pevnější a vyloučena není ani možnost volitelného nastavení pozorovacích úhlů, jejíž absence je současnému modelu často vytýkána.

Oznámení druhé generace tabletu Surface Pro je očekáváno na říjen letošního roku, kdy bude oficiálně uvolněna aktualizace systému Windows 8.1 a kdy má být také představena řada nových zařízení od konkurenčních výrobců.

Miroslav Havlíček

Sledování diskuze
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments