Domů » Bleskovky » Surface Laptop 3 překvapí procesorem od AMD a 15″ displejem. Známe i konfigurace Surface Pro 7

Surface Laptop 3 překvapí procesorem od AMD a 15″ displejem. Známe i konfigurace Surface Pro 7

Na začátku příštího měsíce představí Microsoft nové počítače pro letošní předvánoční sezónu. Očekává se upgrade většiny stávajícího portfolia a zřejmě se dočkáme i zbrusu nových zařízení. Jedním z nich bude i 15″ varianta Surface Laptopu.

Surface Laptop 3: procesor od AMD a 15″ varianta

Microsoft tak zřejmě zopakuje situaci, kterou už jednou udělal se Surface Bookem – ten zpočátku existoval pouze ve 13,5″ verzi, později byl představený 15″ model. Dá se předpokládat, že 15″ Surface Laptop 3 bude využívat stejný displej, ale bude zabalený do mnohem kompaktnějšího a lehčího těla a dostane typický alcantarový povrch klávesnice.

microsoft surface go 94

Server WinFuture.de také na základě informací z neveřejných databází evropských maloobchodních prodejců tvrdí, že Surface Laptop 3 budou pohánět procesory Ryzen od AMD; dosud přitom všechny Surfacy (s výjimkou těch prvních s ARMovými čipsety) poháněly procesory od Intelu. Řada procesorů AMD Ryzen je poměrně široká, dá se očekávat, že Microsoft nabídne velké množství konfigurací, některé z nich navíc zřejmě zůstanou u Intelu.

Konfigurace Surface Pro 7

Microsoft také na chystané akce odhalí inovovaný Surface Pro, který by po loňském „refreshi“ měl nabídnout větší množství změn, například v portové výbavě. Podle WinFuture.de se bude tento počítač prodávat v Evropě v následujících konfiguracích:

  • Microsoft Surface Pro 7, Intel Core i3, 4 GB RAM, 128 GB SSD
  • Microsoft Surface Pro 7, Intel Core i5, 8 GB RAM, 128 GB SSD
  • Microsoft Surface Pro 7, Intel Core i5, 8 GB RAM, 256 GB SSD
  • Microsoft Surface Pro 7, Intel Core i7, 16 GB RAM, 256 GB SSD
  • Microsoft Surface Pro 7, Intel Core i7, 16 GB RAM, 512 GB SSD

Bohužel obrázky, ani přibližné ceny chystaných počítačů, se na internetu zatím neobjevily.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
28 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments