Surface Go s vestavěným LTE modulem půjde do prodeje tento měsíc

Microsoft letos v červenci představil tablet Surface Go, který těží ze stejné konstrukce jako vybavenější Surface Pro, avšak má menší displej, horší vnitřnosti a nižší cenu startující na 399 dolarech (asi 9 200 korun bez DPH). Redmondští včera představili novou verzi Surface Go, která dostává přislíbenou vestavěnou podporu sítí LTE.

Microsoft Surface Go rozebrán do posledního šroubku: malá baterie a nulová opravitelnost

8 GB RAM a 128GB úložiště

Běžný spotřebitel si bude moci koupit jedinou LTE variantu Surface Go s procesorem Intel Pentium 4415Y, 8 GB RAM a 128GB pamětí. Její cena je stanovena na 679 dolarů (asi 15 600 korun bez DPH), což je o 130 dolarů více než stejný model bez LTE. Firemní zákazníky tento model přijde na 729 USD (asi 16 800 korun bez DPH), kromě toho si budou moci koupit variantu s 256GB úložištěm za 829 USD (asi 19 100 korun bez DPH).

Zahájení prodeje příští týden

Verze pro firemní zákazníky má předinstalovaný systém Windows 10 Pro, zatímco verze pro běžné spotřebitele Windows 10 Home s aktivovaným S Mode. LTE model má mít nižší výdrž baterie, Microsoft uvádí 8,5 hodiny oproti 10 hodinám u verze bez LTE.

Surface Go v LTE verzi půjde do prodeje 20. listopadu v USA a Kanadě, o den později bude dostupný v dalších 21 zemích, kde se obvykle zařízení Surface prodávají.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *