Domů » Bleskovky » Surface Book 3 by mohl dostat klávesnici s unikátní technologií

Surface Book 3 by mohl dostat klávesnici s unikátní technologií

Microsoft letos na podzim aktualizoval počítače Surface, ne všechny se však dočkaly novější verze. Stranou zůstal například výkonný konvertibl Surface Book, který by mohl přijít v nové generaci příští rok. Patentová přihláška Microsoftu podaná letos v květnu odhaluje, o jakých změnách v Redmondu přemýšlí.

Sekundární e-ink displej pro ovládání perem

Příští Surface Book by mohl ještě více rozšířit způsob práce se stylusem Surface Pen. Kromě dotykového displeje v Microsoftu uvažují o osazení speciálního e-ink displeje s dotykovou vrstvou na klávesnicový dok. Zvažovány jsou dvě varianty:

  • Pod klávesnicí napravo od touchpadu
  • Ze spodní strany doku

eink

Druhá varianta by nabídla výrazně větší plochu sekundárního displeje, byl by však mnohem více náchylnější na poškození. Napravo od displeje je v obrázku patrná šachta, která by se mohla stát domovem pro umístění nové generace pera Surface Pen, podobně jako u Surface Pro X.

surface book

Stejně jako obvykle, ani nyní nelze s jistotou říci, že Microsoft tento nápad přenese z papíru do reálného zařízení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
tede
Anonym
tede
Offline

spis by to chtelo konecne dohnat nebo lepe predehnat samsung a apple v rozmerech ramecku pod 5 mm na vsech stranach a hmotnosti pod 500 g pri 13 palcich. to osobne resim a ne takove kraviny jako druhy displej. letosni surface vypada jak zarozeni pred 10 lety je mega tezke, tluste a s mega ramecky

shepii
Uživatel
shepii
Offline

Tohle je ale úplně jiné zařízení, než ta, která dělají Apple a Samsung, tak je snad logické, že nemůže mít stejné parametry.

RadekLaz
Uživatel
RadekLaz
Offline

Tak Samsung a Apple jsou jen tablety. Tohle je PC s možností tabletu. To je úplně jiná liga. Navíc ty rámečky mají svůj důvod. Když se totiž oddělí displej od klávesnice, za co bys ho chtěl držet?

Martin
Anonym
Martin
Offline

Ja osobne by som nechcel nizsiu vahu na ukor mensej a slabsej baterie, ale chapem, ze kazdy ma ine preferencie. Ja sa ale tie moje nesnazim nikomu vnucovat, ako to najlepsie a jedine dobre.

RadekLaz
Uživatel
RadekLaz
Offline

Naprosto zbytečná věc u oddělitelného dotykového displeje.