Domů » Bleskovky » Surface Book 3 by mohl dostat klávesnici s unikátní technologií

Surface Book 3 by mohl dostat klávesnici s unikátní technologií

Microsoft letos na podzim aktualizoval počítače Surface, ne všechny se však dočkaly novější verze. Stranou zůstal například výkonný konvertibl Surface Book, který by mohl přijít v nové generaci příští rok. Patentová přihláška Microsoftu podaná letos v květnu odhaluje, o jakých změnách v Redmondu přemýšlí.

Sekundární e-ink displej pro ovládání perem

Příští Surface Book by mohl ještě více rozšířit způsob práce se stylusem Surface Pen. Kromě dotykového displeje v Microsoftu uvažují o osazení speciálního e-ink displeje s dotykovou vrstvou na klávesnicový dok. Zvažovány jsou dvě varianty:

  • Pod klávesnicí napravo od touchpadu
  • Ze spodní strany doku

eink

Druhá varianta by nabídla výrazně větší plochu sekundárního displeje, byl by však mnohem více náchylnější na poškození. Napravo od displeje je v obrázku patrná šachta, která by se mohla stát domovem pro umístění nové generace pera Surface Pen, podobně jako u Surface Pro X.

surface book

Stejně jako obvykle, ani nyní nelze s jistotou říci, že Microsoft tento nápad přenese z papíru do reálného zařízení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments