Domů » Bleskovky » Surface Book 3 by mohl dostat klávesnici s unikátní technologií

Surface Book 3 by mohl dostat klávesnici s unikátní technologií

Microsoft letos na podzim aktualizoval počítače Surface, ne všechny se však dočkaly novější verze. Stranou zůstal například výkonný konvertibl Surface Book, který by mohl přijít v nové generaci příští rok. Patentová přihláška Microsoftu podaná letos v květnu odhaluje, o jakých změnách v Redmondu přemýšlí.

Sekundární e-ink displej pro ovládání perem

Příští Surface Book by mohl ještě více rozšířit způsob práce se stylusem Surface Pen. Kromě dotykového displeje v Microsoftu uvažují o osazení speciálního e-ink displeje s dotykovou vrstvou na klávesnicový dok. Zvažovány jsou dvě varianty:

  • Pod klávesnicí napravo od touchpadu
  • Ze spodní strany doku

eink

Druhá varianta by nabídla výrazně větší plochu sekundárního displeje, byl by však mnohem více náchylnější na poškození. Napravo od displeje je v obrázku patrná šachta, která by se mohla stát domovem pro umístění nové generace pera Surface Pen, podobně jako u Surface Pro X.

surface book

Stejně jako obvykle, ani nyní nelze s jistotou říci, že Microsoft tento nápad přenese z papíru do reálného zařízení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. spis by to chtelo konecne dohnat nebo lepe predehnat samsung a apple v rozmerech ramecku pod 5 mm na vsech stranach a hmotnosti pod 500 g pri 13 palcich. to osobne resim a ne takove kraviny jako druhy displej. letosni surface vypada jak zarozeni pred 10 lety je mega tezke, tluste a s mega ramecky

    • Tohle je ale úplně jiné zařízení, než ta, která dělají Apple a Samsung, tak je snad logické, že nemůže mít stejné parametry.

    • Tak Samsung a Apple jsou jen tablety. Tohle je PC s možností tabletu. To je úplně jiná liga. Navíc ty rámečky mají svůj důvod. Když se totiž oddělí displej od klávesnice, za co bys ho chtěl držet?

    • Ja osobne by som nechcel nizsiu vahu na ukor mensej a slabsej baterie, ale chapem, ze kazdy ma ine preferencie. Ja sa ale tie moje nesnazim nikomu vnucovat, ako to najlepsie a jedine dobre.

  2. Naprosto zbytečná věc u oddělitelného dotykového displeje.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).