Surface Pro 5 není na pořadu dne, tvrdí Panos Panay z Microsoftu

Tento týden koná Microsoft vývojářskou konferenci Build, dva týdny na to pak chystá tiskovou konferenci s Šanghaji. Zatímco první akce bude věnována softwaru a jeho vývoji, čínský event se má týkat hardwaru. Co na něm redmonští ukáží, zatím netušíme, víme však, co rozhodně neuvidíme.

surface3s-8_story

Sám viceprezident divize zařízení Panos Panay prozradil v rozhovoru pro server CNET, že v současnosti neexistuje nic jako Surface Pro 5. Nový model údajně nemá přijít dříve, než v produktové řadě dojde k výrazné změně a za takovou změnu Panay nepovažuje výměnu procesoru, lepší životnost baterie či snížení hmotnosti. Naopak tvrdí, že lidé, kteří dnes využívají Surface Pro 4 mají produkt, který bude konkurenceschopný po dobu příštích pěti let.

microsoft surface pro 4

I přes výše uvedená slova očekáváme, že na příštích tiskovkách Microsoftu Surface Pro uvidíme, zřejmě však pouze aktualizovanou čtvrtou generaci s nejnovějšími procesory od Intelu. Dalším představeným hardwarem by také mohl být chytrý reproduktor Invoke, který vyrábí společnost Harman Kardon, a který pohání hlasová asistentka Cortana. Podle oficiálních informací bude tento konkurent Amazon Echo či Google Home s prémiovým zvukem vypuštěn do prodeje letos na podzim.

invoke-hero-cortana

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku