Domů » Bleskovky » Střípky objevené ve WP8.1 GDR1: Použitelný našeptávač klávesnice nebo podpora nositelné elektroniky

Střípky objevené ve WP8.1 GDR1: Použitelný našeptávač klávesnice nebo podpora nositelné elektroniky

Microsoft včera v programu Developer Preview vypustil update GDR1 pro systém Windows Phone 8.1 se spoustou novinek, které jsme vám popsali v souhrnném článku. Inovací je však podle osobní zkušenosti a podle reakcí uživatelů na našem diskuzním fóru ještě více, proto se pojďme podívat na nové a vylepšené funkce, které nám Microsoft na svém blogu zatajil.

  

Českého uživatele patrně nejvíce potěší nový našeptávač klávesnice, který byl v systému Windows Phone 8.1 hodně kritizován. Jeho predikce opět dosahuje kvalit, jakými se mohl pyšnit v osmé verzi systému. Novinkou je i možnost sdílet internet z telefonu skrze Bluetooth, tuto možnost lze vybrat v nastavení telefonu, nikoliv však z centra akcí. Pro spáče přibyla možnost nastavit si libobolnou dobu odložení budíku přímo při jeho vytváření. 


  

Systém je rovněž připraven na podporu nositelné elektroniky, pro tyto účely přibyla v nastavení telefonu položka aplikace pro zařízení. Ta bude v budoucnu sloužit jako správce aplikací, které budou moci notifikovat o událostech na externím zařízení. Pro pracovní účely se rovněž bude hodit podpora nového typu VPN, k IKEv2 přibyl L2TP s protokolem IPSec.

   

Některé přislíbené novinky se však na našich redakčních telefonech neobjevily nebo nejsou dostupné v českém prostředí telefonu. Týká se to například zamezení přenosu dat skrze USB, o němž jsme psali ve včerejší bleskovce, jeho aktivace je podmíněna aktualizovaným firmwarem. Taktéž aplikace Hudba nemá prozatím živou dlaždici, zřejmě je zapotřebí vyčkat na její aktualizaci. Dlaždice Windows Phone Store ožila až po přepnutí telefonu do anglického jazyka.

 

Ostatní novinky, zejména složky na domovské obrazovce, fungují velmi dobře. Našli jste ve Windows Phone 8.1 GDR1 z Developer Preview další neoznámené funkce? Dejte nám vědět v diskuzi pod touto bleskovkou nebo v diskuzním fóru.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Aloha (neregistrovaný)
Anonym
Aloha (neregistrovaný)

No já bych byl v prvé řadě rád, kdyby opravili aktualizaci, aby fungovala na všech zařízeních. Po x pokusech aktualizovat stále dostávám stejnou chybu 8018830f a evidentně nejsem sám :-( trochu mi přijde, že tím jsou hodně postižené L925, ale to jen z běžného projití reakcí

IgorVysoky
Uživatel
IgorVysoky

Belfiore potvrdil na Tweeteri, že pracujú na oprave. Má to vraj len malé percento užívateľov, väčšinou s malou pamäťou. Na mojej Lumii520 prebehlo všetko v poriadku, a určite som nemal ani 2,4 gb pamäte voľné.

Radeczek
Uživatel
Radeczek

Stou malou pamětí, to už musel být Joe úplně zhulenej, když to psal.

Aloha (neregistrovaný)
Anonym
Aloha (neregistrovaný)

Přesně tak, tu Belfioreho reakci jsem četl a je to podle mě nesmysl. škoda, předtím jsem problém nikdy neměl.

Arsis
Uživatel
Arsis

Tohle rozhodně nezpůsobuje nedostatek místa. Měl jsem volno 10gb a update se mi nepovedlo nainstalovat (8018830f), příčinou je evidentně přítomnost Cyan verze 8.1ek. Provedl jsem downgrade na původní WP8 a následný DfP update na 8.1 (non-Cyan) a voilá – zrovna se mi instaluje GDR1. Je to proces poněkud zdlouhavý, ale jsem holt člověk nedočkavý a nechtělo se mi čekat na opravu. :)

pavel.tresnak
Uživatel
pavel.tresnak

Mám L925 s 8.1 Cyan a GDR1 DP v pohodě nainstalována.

jirxu
Uživatel
jirxu

měl jsem stejný problém a podařilo se mi ho vyřešit(cyan mi ale stále nefunguje)…viz. diskuze pod vcerejsim clankem

Radeczek
Uživatel
Radeczek

Pavle, u svého profilu máš jako poslední Lumia 925 OS: 8.10.12393.890 + Cyan… Já mám novější 8.10.12397.895 + Cyan Možná je to tím.

pavel.tresnak
Uživatel
pavel.tresnak

Udělal jsem reinstall z 8.1 DP na 8.0 a pak 8.1 OTA. Až potom jsem zaplnul paraticipaci na DP a nainstaloval 8.1 GDR1 DP.

Radeczek
Uživatel
Radeczek

Tak proč píšeš, žes to v pohodě nainstaloval na WP8.1 s Cyan, když jsi musel totálně vymazat celý telefon a začít od nuly? To je fakt děsně v pohodě :D

lerion (neregistrovaný)
Anonym
lerion (neregistrovaný)

V pohodě to není, ale od nuly také ne. Aplikace, nastavení a SMS byly zazálohovány a automaticky se nainstalovaly. Takže zas taková tragédie to není…

Arsis
Uživatel
Arsis

Aneb jsi udělal přesně to, co jsem psal výše. Ale jinak ano, nainstalováno v naprosté pohodě. :)

Lord de Wolf
Uživatel
Lord de Wolf

Budík byla první věc které jsem si povšimnul. Update mi běžel přes noc – tzn. nevím ani jak dlouho to trvalo. Každopádně je to fce, která se hodí pro notorické „zaklapávače“ jako já :D

Rish.K.O
Uživatel
Rish.K.O

Živá dlaždica obchodu mi funguje aj v slovenčine. Keď som videl medzi aplikáciami Cortanu na chvíľu som aj myslel že bude fungovať :D keďže mám región nastanevý na USA ale až po jej spustení a oznámení že sa obáva že mi s vybraným jazykom nemôže pomôcť som sa prestal tešiť :( :D