Steve Ballmer: „Surface je jen designový návrh“

Microsoft svým nedávným představením nových tabletů Surface nejen potěšil uživatele čekající na systémy Windows 8 a RT, ale i značně rozčaroval výrobce hardwaru, podle kterých se jim těmito zařízeními bude plést do řemesla. Steve Ballmer se je proto na své úvodní keynote na konferenci WPC snažil uklidnit slovy: „Surface is just a design point.“

Ballmer tak dal svým OEM partnerům jasně najevo, že jim Microsoft nehodlá lézt do zelí. Tablety Surface budou zkrátka sloužit jen jako referenční zařízení, která mají výrobce motivovat a inspirovat je k výrobě zajímavých a úspěšných výrobků. Microsoft tak zvolil podobnou taktiku jako Google, který svými telefony řady Nexus již několik let udává směr, kterým se mají ubírat high-endová zařízení s operačním systémem Android.

Zdroj: AllThingsD

Miroslav Havlíček

6 komentářů

  1. uni (neregistrovaný)

    Jestlipak MS převezme po Google i postoj “pokud chcete aktuální systém, vyberte si toho správného výrobce”:-), no spíše :-/

    Jinak celé představení se mění docela ve frašku. Na pódiu výměna kusu za funkční, prezentace bez nápadu, následné urovnávání vztahů s OEM, velmi pozdní uvedení na trh po představení…klasický MS.

  2. AmarLite (neregistrovaný)

    @UNI: Lepší pozdě, než nikdy. Nadruhou stranu, když už si dali takto na čas, mělo by jim to alespoň fungovat. Myslím si, že by se jim vůbec nic nestalo, kdyby vypustili i RT jako preview, alespoň by si nechali v podstatě zadarmo ten systém otestovat. Takto když přijde, bude mít zase spoustu chyb a dopadne to jako WP7.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *