Domů » Bleskovky » Steve Ballmer: „Surface je jen designový návrh“

Steve Ballmer: „Surface je jen designový návrh“

Microsoft svým nedávným představením nových tabletů Surface nejen potěšil uživatele čekající na systémy Windows 8 a RT, ale i značně rozčaroval výrobce hardwaru, podle kterých se jim těmito zařízeními bude plést do řemesla. Steve Ballmer se je proto na své úvodní keynote na konferenci WPC snažil uklidnit slovy: Surface is just a design point.“

Ballmer tak dal svým OEM partnerům jasně najevo, že jim Microsoft nehodlá lézt do zelí. Tablety Surface budou zkrátka sloužit jen jako referenční zařízení, která mají výrobce motivovat a inspirovat je k výrobě zajímavých a úspěšných výrobků. Microsoft tak zvolil podobnou taktiku jako Google, který svými telefony řady Nexus již několik let udává směr, kterým se mají ubírat high-endová zařízení s operačním systémem Android.

Zdroj: AllThingsD

Miroslav Havlíček

6 komentářů

 1. Jestlipak MS převezme po Google i postoj „pokud chcete aktuální systém, vyberte si toho správného výrobce“:-), no spíše :-/

  Jinak celé představení se mění docela ve frašku. Na pódiu výměna kusu za funkční, prezentace bez nápadu, následné urovnávání vztahů s OEM, velmi pozdní uvedení na trh po představení…klasický MS.

 2. AmarLite (neregistrovaný)

  @UNI: Lepší pozdě, než nikdy. Nadruhou stranu, když už si dali takto na čas, mělo by jim to alespoň fungovat. Myslím si, že by se jim vůbec nic nestalo, kdyby vypustili i RT jako preview, alespoň by si nechali v podstatě zadarmo ten systém otestovat. Takto když přijde, bude mít zase spoustu chyb a dopadne to jako WP7.

  • Wp7 těch funkčních chyb má opravdu málo. Drtivá většina věcí funguje rychle a spolehlivě.

  • Presne. Nezamieňal by som chyby za nedostatky.

  • ale no tak chlapci, a co tie bugy, ktorymi trpia Lumie? :)

  • „Wp7 těch funkčních chyb má opravdu málo“

   Ony cele WP7 moc celkove funkci ani nemaji,takze proto je chyb malo,kdyz ten system temer nic neumi.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).