Domů » Bleskovky » Steve Ballmer odstoupil z představenstva Microsoftu: Bude se věnovat výuce na univerzitě a basketbalu

Steve Ballmer odstoupil z představenstva Microsoftu: Bude se věnovat výuce na univerzitě a basketbalu

Je to již šest měsíců, co proběhla v Microsoftu královská rošáda, při níž někdejší generální ředitel společnosti Steve Ballmer předal žezlo svému nástupci Satyovi Nadellovi. Svůj vliv ve společnosti Ballmer nadále uplatňoval jako jeden ze členů představenstva, ve včerejším otevřeném dopise adresovaném svému nástupci se však vzdal i této pozice.

  

Ve svém dopise Ballmer zhodnotil své působení v Microsoftu a zároveň podpořil Nadellu v jeho nově nastolené strategii. Ten mu ve své odpovědi poděkoval za jeho 34leté působení ve společnosti a za vybudování pevných základů, na nichž bude jeho tým stavět. Zároveň Ballmerovi popřál mnoho úspěchů při jeho současných aktivitách, které jsou hlavním důvodem jeho odstoupení.

Někdejší generální ředitel se totiž v minulém týdnu oficiálně stal majitelem basketbalového klubu americké NBA Los Angeles Clippers a musíme uznat, že jeho úvodní tisková konference nijak nezaostává za show, která předváděl v čele Microsoftu.

Kromě basketbalu se Ballmer chystá vyučovat na Stanfordově univerzitě, evidentně se tedy po odchodu z čela Microsoftu nenudí. Od letošního května je navíc největším soukromým akcionářem redmondského giganta, na rozdíl od svého předchůdce Billa Gatese však nemá prozatím v plánu se svých akcií zbavovat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

20 komentářů

 1. Blb (neregistrovaný)

  Co na té univerzitě bude učit ? Jak potopit megakorporaci ?

  • nick ocividne sedi

  • vlada (neregistrovaný)

   Par rad s vendor lockinem pro budouci manazery se bude hodit :)

  • Je to logické, když něco neumíš, tak to učíš:)

  • Za Ballmera se MS finančně relativně dařilo, určitě má tedy co předat.

  • newXX: To není zrovna dobré měřítko, spíše, jak se daří po, po Gatesovi se dařilo dobře, po Ballmerovi… Ostatně, pokud chápu, MS ujel vlak za Ballmera, nikoli za Gatese, kdy to byla MS, která tvrdila muziku. Nyní jen marně chytá aktuální dění na trhu.

  • lerion (neregistrovaný)

   Děláte, jako kdyby úspěch společnosti závisel jen na CEO… A že MS ujel za Ballmera vlak? Dobře, tak nevládne mobilním telefonům, ale opravdu se dá říci v celkovém rozsahu o ujíždění vlaku? Řekl bych, že vlak jede dost rychle a MS sedí pevně v něm.

  • A co XBox chytrolíne? Taky celkem mimo ;-)

  • lerion (neregistrovaný): Hmm, to vidíš dost úzce, nevládne (resp. nevýznamný) v oblasti tabletů, distribuce obsahu, mobilů, tvorby digitálního obsahu (@Age of Empire RIP), herních periférií (@Sidewinder RIP), herních zařízení (@zkriplené lowend PC jménem Xbox One, WP jako nejméně významná mobilní herní platforma,…), jako tvůrce mobilních aplikací ZAČÍNÁ být nějak aktivní až tak rok zpětně (opravdu hluboký spánek poslední roky…) a kdo ví, co jsem opomněl (průse… KIN, Zune, Surface, WRT,….).

   IT není jen „PC a mobil“;-)

  • Samozřejmě, že taková společnost nestojí na jednom člověku, nicméně všechny je tady vyjmenovávat nebudu, to by vydalo na telefonní seznam :D Jeden za všechny musí stačit. Co se týče ujetí vlaku: v konzumní sféře některé pozice ztratil, to je bez debat. V byznys sféře naopak pořád roste a za Ballmerovy éry rostl nejvíce. Taky to byla jejich primární strategie. Taky je třeba zmínit, že i přes oslabení pozice na masovém trhu pořád dokáže určovat trendy (Flat design, důraz na barevnost).

  • rudejkat (neregistrovaný)

   Nevím proč do Stýva pořád rejpou. I přes drahý koníčky (WP, W8RT) dokáže tato firma při zhruba polovičním obratu mít skoro stejný čistý zisk jako „předražený“ Apple. Prostě jako továrna na prachy zatím bezkonkurenční.

 2. Řečník je dobrej to se musí nechat:)

 3. fuck (neregistrovaný)

  Developers developers developers

 4. Mne jako recnik moc nebere. To si mne ziskalo vic jinych recniku. Na mne az moc a stale hulaka a pouziva jednoduchy burcovacky:-)

 5. Zdeněk (neregistrovaný)

  Hrozně se mi líbí ve všech diskuzích, jak jsou všichni hrozně chytrý a z fleku by firmu jako MS dotáhli do monstrozních zisků a takovej Ballmer je debil a dělal všechno blbě už od prvního posouzení kdejakýho blbce.

  • To víš, když jsi v osobním životě ten poslední, zůstává ti jen pár možností:

   1) anonymně na Novinkách.cz nadávat na politiky a systém

   2) anonymně na IT serverech nadávat na Microsoft :-)

 6. rudejkat (neregistrovaný)

  Nic není černobílý, Stýv byl obchodník a myslím, že jeden z nejlepších. Nákup mobilní divize Nokie včetně prodejních kanálů za „suchý z nosu“ je toho doufám dostatečným důkaze. Tipuju, že za pár let budou považovat jeho vládnutí za zlaté časy Microsoftu (rozuměj – spousta peněz, aniž se předřem).

 7. ma daleko viac skusenosti s praxou nez vacsina vysokoskolskych ucitelov na akychkolvek univerzitach na svete…ma za sebou historiu jednej z top mega spolocnosti celej historie tohto ludstva…preco by takyro clovek nemohol ucit, ak je priamo z PRAXE, co vacsina sudtuhov na vysokych skolach nie je….okrem toho si stale myslim ze windows je snad este horsi ne android…to ale nemeni nic na tom co som vyssie napisal o jeho praktickych skusennostiach…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).