Domů » Bleskovky » Stejná Windows na všech zařízeních: Nadella potvrdil sloučení architektury jednotlivých verzí do jedné

Stejná Windows na všech zařízeních: Nadella potvrdil sloučení architektury jednotlivých verzí do jedné

Během oznamování finančních výsledků Microsoftu prozradil generální ředitel společnosti Satya Nadella informaci, o níž se šušká již delší dobu. Univerzální aplikace mají být jen začátek, v budoucnu bychom se měli dočkat úplného sloučení architektury hlavních verzí systému Windows. 

Poslechněte si, co Satya Nadella řekl o nadcházející verzi systému Windows

Nadella prozradil, že v rámci zefektivnění má být další generace Windows sloučena ze tří verzí (Windows 8.1, Windows RT a Windows Phone) do jednoho konvergovaného operačního systému pro displeje všech velikostí. Sloučit se mají obchody aplikací i vývojářské platformy pro soudržnější uživatelský komfort a širší příležitosti pro vývojáře.


  

Sloučení všech verzí Windows do jednoho má umožnit Microsoftu vytvářet nové a lepší služby a hlavně zvýšit produktivitu, o níž Nadella hovořil v dopise zaměstnancům v předminulém týdnu. Nebude totiž zapotřebí více několik týmů pracujících na různých verzích systému. Systém Windows bude nadále nabízen v několika verzích (pro výrobce, pro společnosti, pro koncové uživatele), nicméně jejich architektura bude stejná. Další novinky bude CEO Microsoftu prozrazovat ve vlnách v následujících měsících.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
SirTom
Anonym
SirTom

Ten nadpis je celkem zavádějící… Více např. zde: [odkaz]

Jakub Karásek
Anonym
Jakub Karásek

to uznávám, nicméně v článku je to vysvětleno, že se jedná o architekturu systému, zatímco různé SKU verze budou zachovány

uni
Uživatel
uni

Jakub Karásek: Pro jistotu CTRL+F a ne, pojem „SKU“ se v článku nevyskytuje. Ale je dobře, že vysvětluje, že budou zachovány…

Jakub Karásek
Anonym
Jakub Karásek

nadpis jsem pro jistotu upravil, aby nebyl tak zavádějící

Velda
Anonym
Velda

Tak touhle cestou už jde MS od W8/WRT a WP 8 :-) Takže v tomhle Nadella jen potvrdil Ballmerovu myšlenku :-)

smisekCZ
Anonym
smisekCZ

Zdálo se mi, že už jsem to někdy slyšel. Ale pro PR se to hodí, lidé rychle zapomínají…

Mirek (neregistrovaný)
Anonym
Mirek (neregistrovaný)

No tak nevim co si myslet. Tak na jedne strane se mluvi o slucovani do jednoho systemu, na druhe strane se ve „vykladovem“ clanku v podstate tvrdi, ze je to jen dalsi marketingovy blabol… Oboji nezni dobre – pokud je to jen delani pruvanu po nastupu noveho sefa, tak to Microsoftu nijak nepomuze. Fakt, ze se nejaka samostatna oddeleni slouci do jedne divize, ci ze se to jinak pojmenuje veci nezmeni… Pokud se nedari, ruzne reorganizace a zmeny strategii stihaji jedna druhou. Ovsem i pokud je to opravdu mineno tak jak to bylo recene, je to problem. Idea je to… Číst vice »

steelspace
Anonym
steelspace

.Mirku promiň, ale jsou to nesmysly. Sloučení WinRT a Win už proběhlo, dokonce jsou už tak psané aplikace a z vlastníé zkušenosti můžu říct, že sdílení kódu je asi 90 procent. O moc dál už se to nikdy nedostane.