Stejná Windows na všech zařízeních: Nadella potvrdil sloučení architektury jednotlivých verzí do jedné

Během oznamování finančních výsledků Microsoftu prozradil generální ředitel společnosti Satya Nadella informaci, o níž se šušká již delší dobu. Univerzální aplikace mají být jen začátek, v budoucnu bychom se měli dočkat úplného sloučení architektury hlavních verzí systému Windows. 

Satya Nadella on Windows 9
Poslechněte si, co Satya Nadella řekl o nadcházející verzi systému Windows

Nadella prozradil, že v rámci zefektivnění má být další generace Windows sloučena ze tří verzí (Windows 8.1, Windows RT a Windows Phone) do jednoho konvergovaného operačního systému pro displeje všech velikostí. Sloučit se mají obchody aplikací i vývojářské platformy pro soudržnější uživatelský komfort a širší příležitosti pro vývojáře.

  

Sloučení všech verzí Windows do jednoho má umožnit Microsoftu vytvářet nové a lepší služby a hlavně zvýšit produktivitu, o níž Nadella hovořil v dopise zaměstnancům v předminulém týdnu. Nebude totiž zapotřebí více několik týmů pracujících na různých verzích systému. Systém Windows bude nadále nabízen v několika verzích (pro výrobce, pro společnosti, pro koncové uživatele), nicméně jejich architektura bude stejná. Další novinky bude CEO Microsoftu prozrazovat ve vlnách v následujících měsících.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku