Stejná velikost, větší kapacita. Xiaomi představilo nový typ akumulátoru

Nejběžnější kapacita akumulátoru v dnešních smartphonech se pohybuje okolo 5000 mAh, větší kapacita už vyžaduje větší nebo tlustší zařízení. Společnost Xiaomi chce ale dokázat, že i při zachování stávajících technologií lze do stejného objemu „napumpovat“ ještě více energie.

Stejná velikost, větší kapacita

Společnost Xiaomi představila nový návrh mobilního akumulátoru, který má dosáhnout přibližně o 10 procent větší kapacity při zachování současných rozměrů. Xiaomi tohoto stavu dosáhlo hned několika kroky; jednak došlo ke ztrojnásobení obsahu elektrodového křemíku, dále pak byl zmenšen obal samotné baterie. Veškeré řídící obvody byly srovnány s horní částí baterie, takže nově již nevyčnívají. Podle Xiaomi má být možné dostat kapacitu 4400 mAh do rozměrů současného 4000mAh akumulátoru.

Xiaomi

Díky novým čipům má být také baterie bezpečnější a získat delší životnost, neboť nativně podporuje funkci inteligentního nabíjení. To se učí uživatelovým nabíjecím návykům a optimalizuje nabíjecí výkon tak, aby nedošlo k přebíjení a k nadměrnému zahřívání.

xbatt2

Nový typ akumulátoru od Xiaomi má vstoupit do hromadné produkce v druhé polovině příštího roku, v chystané modelové řadě Xiaomi 12 jej tak ještě neuvidíme.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku