Domů » Bleskovky » Šťáva v kapse: Kalhoty od Microsoftu nabijí váš telefon

Šťáva v kapse: Kalhoty od Microsoftu nabijí váš telefon

Určitě znáte ten pocit. Večer si vyrazíte do klubu jen tak nalehko, smartphone v jedné kapse a zlatá platební karta v druhé. Zrovna jste se „čeknuli“ na Foursquare a když chcete ještě poslat nagelovanou selfie na Instagram, ozve se zapípání a černá obrazovka s nápisem „na shledanou“ vám oznámí vybitou baterii a tím i konec veškeré zábavy.

Přesně na tyto okamžiky zřejmě mysleli inženýři z Microsoftu, kteří ve spolupráci s britským designérem Adrienem Sauvagem představili kalhoty, které zvládnou dobít akumulátor ve vašem mobilu. Stačí jej strčit do kapsy a vyrazit za zábavou.

Veškeré kouzlo dobíjecích kalhot přitom spočívá ve standardní cestovní nabíječce Nokia DC-50, kterou krejčí zašili do jejich útrob. Ta disponuje kapacitou 2400 mAh a díky indukční technologii s ní můžete dobít libovolný smartphone podporující bezdrátový standard Qi. Jenom nesmíte zapomenout svůj oděv před cestou zapojit na pár hodin do zásuvky.

 

Novinka se bude prodávat po omezenou dobu tří měsíců na Amazonu. Cena zatím nebyla stanovena, ale podle Sauvage to nebude méně než 340 dolarů, tedy zhruba 8 300 Kč s daní. K této částce si ale raději přičtěte i cenu pořádného opasku, aby vám přetížené kalhoty náhodou nespadly v ten nejnevhodnější okamžik.

Miroslav Havlíček

10 komentářů

 1. Kdyby to byl nový kus HW, kde by nabíječka byla upravena tak, aby byla lehčí, tenčí a kalhoty se daly vyprat, tak ok. Ale toto? Co je na tom, že někdo zašije naprosto běžnou nabíječku do kalhot?

 2. Jan (neregistrovaný)

  Typicky MS. Vsetko robia polovicato.

 3. DV (neregistrovaný)

  Než si koupit tohle monstrum za 8000, tak si radši koupim battery case. BTW, ta kapsa ve který je ten telefon vypadá, že za chvilinku praskne.

 4. Ujo (neregistrovaný)

  Kravina… Tak je asi jedno či musím dobíjať nohavice, alebo telefón…

  Keby nohavice boli nejaké ,,samodobíjacie,, tak by to bola veľká vec. Ale toto?

 5. S4crifice (neregistrovaný)

  Eh, přijde mi to jako další naprostá zbytečnost ..

  a) jak se to pere?

  b) už jen princip – nesmí se zapomenout kalhoty před cestou dobít … fakt nedám cca 8 tisíc za to, že místo dobíjení telefonu budu dobíjet kalhoty … nesmím prostě zapomenout dobít telefon, nazdar … další MS zbytečnost ..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).