Domů » Články » Startuje unikátní projekt Samsungu. Dovolí vám pořídit si selfíčko ve vesmíru

Startuje unikátní projekt Samsungu. Dovolí vám pořídit si selfíčko ve vesmíru

Společnost Samsung dnes spustila velmi originální projekt. Rozhodla se vynést do stratosféry telefon Galaxy S10 v 5G variantě, a poskytnout tak uživatelům příležitost dostat svoji tvář do vesmíru, a to díky zcela novému projektu Space Selfie.

Space Selfie
Startuje unikátní projekt Samsungu. Dovolí vám pořídit si selfíčko ve vesmíru

Prostřednictvím právě spuštěného projektu SpaceSelfie prokazuje společnost Samsung průkopnického ducha značky a stanovuje nový standard pro potenciál mobilních technologií. Galaxy S10 5G stráví na hranici zemské atmosféry více než 200 hodin.

Space Selfie 4

„Abychom oslavili úžasné věci, které se na obrazovkách přístrojů Samsung dějí, rozhodli jsme se posunout pořizování selfie na novou úroveň a dát lidem šanci dostat svou tvář do vesmíru,“ prohlásil Benjamin Braun, marketingový ředitel společnosti Samsung Europe. „Neustále posouváme hranice možného a s pomocí SpaceSelfie ukážeme, že s technologiemi společnosti Samsung se neustále odehrávají úžasné věci – dokonce i na samém okraji vesmíru.“

Jak bude mise Samsung SpaceSelfie probíhat

Přetlakový balón pro výstup do vysokých výšek o velikosti půlky basketbalového hřiště (10,5 x 18 m) vystoupá ze startovacího stanoviště v Jižní Dakotě v USA a do výšky téměř 20 000 metrů vynese na zakázku vyrobenou nákladovou bednu, v níž je uložen přístroj Galaxy S10 5G.

Space Selfie 3

Vybavení bylo navrženo tak, aby dokázalo pořídit fotografie nejvyšší kvality s ohledem na zakřivení Země a odrazy světla od Slunce, jehož sluneční energie napájí vybavení i samotný přístroj S10 5G. Na Zemi pak mají zákazníci šanci získat fotografii své tváře ve vesmíru, a to tak, že si pomocí svého chytrého telefonu pořídí selfie, které nahrají na internetové stránky řídicího střediska (odkaz naleznete níže).

Space Selfie 8

Pro misi SpaceSelfie byly speciálně vyvinuty dvě aplikace. První z nich je aplikace pro „pozemní řízení“, která byla vytvořena pro odesílání a přijímání selfie mezi řídicím střediskem a telefonem na oběžné dráze.

Druhou je aplikace speciálně určená pro smartphone Galaxy S10 5G, která komunikuje s fotoaparátem upevněným na stativu a odesílá mu příkazy k pořízení fotografie selfie zobrazeného na telefonu zařízení. Aplikace na telefonu Galaxy S10 potom pozemní aplikaci odešle příkaz, aby fotografii odeslala zpět na Zem, a odtamtud putuje obrázek přímo ke spotřebiteli.

space selfie smartmania
Takhle vypadá vesmírné selfie :-)

Přípravy na cestu do vesmíru

V případě modelu Galaxy S10 5G vytvořil Samsung velmi pevnou konstrukci, která bez izolace nebo pouzdra snese i nepříznivé podmínky a tlak panující na samé hranici vesmíru. Galaxy S10 5G byl ještě před startem podroben přísným testům, ve kterých prokázal schopnost odolávat mrazu až do -65 °C. Testům byl podroben také 6,7palcový Dynamic AMOLED displej, aby se ověřilo, že ve vysokých výškách dvakrát převyšujících výšku Mount Everestu nebude praskat ani na něm nebude kondenzovat vlhkost.

Space Selfie 5

Díky podpoře technologie pro sdílení nabíjení s jinými zařízeními, výkonovým zlepšením založeným na umělé inteligenci a inteligentní Wi-Fi je Galaxy S10 5G skrz naskrz doposud nejinteligentnějším, nejvýkonnějším a nejodolnějším zařízením značky Samsung. Až doposud měli možnost pořídit si selfie ve vesmíru jenom astronauti. Nyní získají uživatelé díky společnosti Samsung možnost spatřit sami sebe ve vesmíru, a to přímo na přístroji ve své dlani.

Space Selfie 2

Kdokoli může odeslat svoje selfie prostřednictvím stránek Mission Control. Chcete-li dostat svou tvář do vesmíru, navštivte tuto speciální stránku a nahrajte svou fotku. Tak co, jdete do toho? :-)


Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
KarelJekl
Anonym
KarelJekl

Bylo by dobré napsat, že po odeslání to hodí tuhle hlášku „S posádkou musíme ještě zkontrolovat, zda vaše selfie splňuje kritéria pro vyslání do vesmíru. Dáme vám vědět, kdybychom potřebovali novou fotografii.

Místa v letovém modulu jsou omezená. Pokud uspějete, získáte svoje Vesmírné Selfie do 31. října.“

Milan
Anonym
Milan

Samsung vytvořil velmi pevnou konstrukci, která bez snese tlak panující na samé hranici vesmíru …..to ako keby niekto napisal, ci konstrukce zvladne horko na hranici antarktidy.