Domů » Bleskovky » Stalo se před třemi lety: Objednal si u Microsoftu notebook, přišel mu prototyp Xboxu One

Stalo se před třemi lety: Objednal si u Microsoftu notebook, přišel mu prototyp Xboxu One

Už se vám stalo, že jste si z internetového obchodu objednali jiné zboží, než které vám ve skutečnosti přišlo? Podobnou zkušenost zažil obyvatel Floridy Jia Li, který si objednal z eshopu Microsoftu notebook, místo něj mu však přišla herní konzole Xbox One. Co činí tento příběh speciálním, je fakt, že se stal v březnu roku 2013, tedy v době, kdy Xbox One ještě nebyl představen.

maxresdefault

V balení, které bylo zapečetěno bezpečnostní páskou, se nacházela pouze samotná konzole, bez ovladače či Kinectu, zato se spoustou adaptérů pro síťové zástrčky celého světa. Li tedy zapojil Xbox do svého televizoru a přivítal jej nápis Kryptos, což bylo jedno z kódových jmen, které Microsoft pro Xbox One používal.

zebratape_1

Li si pochopitelně nechtěl nechat celou událost pro sebe, a tak oslovil redakci magazínu Engadget s tím, že se mu do rukou dostala konzole „Xbox 720 Kryptos“, dokonce přidal i několik fotografií. Engadget však již v tu dobu (dva měsíce před oficiální premiérou konzole) vyjednával s Microsoftem o exkluzivním přístupu k finálnímu kusu před představením, a tak neměl zájem. Z úniku tak nebylo nic, proto se Li rozhodl konzoli prodat nebo vrátit Microsoftu, aby dostal notebook, který si ve skutečnosti objednal. Nakonec konzoli vrátil a redmondští mu k jeho notebooku navíc ještě přibalili Xbox 360 a Kinect.

A jak se vlastně celá událost mohla stát? Podle magazínu Business Insider, který příběh zveřejnil, měl v tu dobu Microsoft prototypy Xboxu uschované v nezabezpečené sekci přepravního zařízení, v níž se nacházely i notebooky. Patrně kvůli chybě počítače nebo špatnému štítku na krabici došlo k záměně. Pro Microsoft naštěstí k předčasnému úniku do médií nedošlo, byť by si jej zavinil zcela sám.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments