Domů » Bleskovky » Stalo se před třemi lety: Objednal si u Microsoftu notebook, přišel mu prototyp Xboxu One

Stalo se před třemi lety: Objednal si u Microsoftu notebook, přišel mu prototyp Xboxu One

Už se vám stalo, že jste si z internetového obchodu objednali jiné zboží, než které vám ve skutečnosti přišlo? Podobnou zkušenost zažil obyvatel Floridy Jia Li, který si objednal z eshopu Microsoftu notebook, místo něj mu však přišla herní konzole Xbox One. Co činí tento příběh speciálním, je fakt, že se stal v březnu roku 2013, tedy v době, kdy Xbox One ještě nebyl představen.

maxresdefault

V balení, které bylo zapečetěno bezpečnostní páskou, se nacházela pouze samotná konzole, bez ovladače či Kinectu, zato se spoustou adaptérů pro síťové zástrčky celého světa. Li tedy zapojil Xbox do svého televizoru a přivítal jej nápis Kryptos, což bylo jedno z kódových jmen, které Microsoft pro Xbox One používal.

zebratape_1

Li si pochopitelně nechtěl nechat celou událost pro sebe, a tak oslovil redakci magazínu Engadget s tím, že se mu do rukou dostala konzole „Xbox 720 Kryptos“, dokonce přidal i několik fotografií. Engadget však již v tu dobu (dva měsíce před oficiální premiérou konzole) vyjednával s Microsoftem o exkluzivním přístupu k finálnímu kusu před představením, a tak neměl zájem. Z úniku tak nebylo nic, proto se Li rozhodl konzoli prodat nebo vrátit Microsoftu, aby dostal notebook, který si ve skutečnosti objednal. Nakonec konzoli vrátil a redmondští mu k jeho notebooku navíc ještě přibalili Xbox 360 a Kinect.

A jak se vlastně celá událost mohla stát? Podle magazínu Business Insider, který příběh zveřejnil, měl v tu dobu Microsoft prototypy Xboxu uschované v nezabezpečené sekci přepravního zařízení, v níž se nacházely i notebooky. Patrně kvůli chybě počítače nebo špatnému štítku na krabici došlo k záměně. Pro Microsoft naštěstí k předčasnému úniku do médií nedošlo, byť by si jej zavinil zcela sám.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Filip (neregistrovaný)

  Zadne prekvapeni, MS neni schopny udelat bez chyby ani tak jednoduchou vec jako poslat spravnej balicek

  • Lister0 (neregistrovaný)

   Opravdu? Vy jste nikdy neudělal chybu? Ne? Tak to se klaním…

   • Yegor (neregistrovaný)

    Milý homoFIlipe, jistě nějakou tu chybu udělal, ovšem jistě neudělal chyb, přešlapů, omylů a sviňáren na uživatele tolik, kolik jich udělal za svou éru Microsoft.

  • hele pracovala jsem ve výdejně zásilek i na poště, stát se může ledacos. I mně se stalo, že jsem na poště vydala zásilku osobě stejného jména. Nejednou zásilky popletly samotné eshopy a my se s lidmi dohadovali. Lidi jsou omylní

   • Yegor (neregistrovaný)

    Za to jste ale jistě placená nebyla, že?

   • mirek (neregistrovaný)

    To je ale neco jine, eshop asi neposlal neco co k prodeji ani nebylo urcene.

 2. Algeroth (neregistrovaný)

  Trochu se divím, že ho to nenapadlo nabídnout Sony, tu by to tehdy zajímat mohlo dost a zajisté by mu nabídla pěknou částku :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).