TOPlist

Stahujte! Vyšel iOS 16.5, watchOS 9.5 a macOS 13.4

iphone iOS 16 5 pride wallpaper
  • Používáte nějaké zařízení od Applu?
  • Stáhněte si pro něj nejnovější verzi softwaru

Apple dnes ve večerních hodinách uvolnil nové verze svých operačních systémů. Jmenovitě se jedná o iOS 16.5 určený pro iPhony, iPadOS 16.5 pro tablety iPad, watchOS 9.5 pro chytré hodinky Apple Watch, macOS 13.4 pro počítače či tvOS 16.5 a HomePod OS 16.5.

iOS 16.5 přináší novou animovanou tapetu na podporu LGBTQ+ komunity a především odstraňuje celou řadu nahlášených chyb, jako například zamrznutí Spotlightu či optimalizaci aplikace Podcasty pro CarPlay. Vylepšení se dočkala i záložka Sports v aplikaci Apple News, což ale české uživatele příliš zajímat nemusí, jelikož u nás tato služba není oficiálně dostupná.

Jak aktualizaci provést?

V případě, že máte iPhone, aktualizaci vyvoláte skrze nabídku Nastavení – Obecné – Aktualizace softwaru. Update pro Apple Watch spustíte skrze aplikaci Watch na iPhonu, kde rovněž přejděte do nabídky Obecné – Aktualizace softwaru. Abyste novou verzi na hodinky nainstalovali, je nutné je mít nabité minimálně na 50 % a zároveň musí být v dosahu iPhonu připojeného k Wi-Fi síti. Aktualizaci systému macOS provede skrze nabídku Nastavení – Obecné – Aktualizace softwaru.Tim Cook CEO Apple WWDC 2018Nepřehlédněte

Co přinese letošní WWDC? Operační systémy a snad i hardware

Už za necelé tři týdny, konkrétně v pondělí 5. června Apple na vývojářské konferenci WWDC 2023 představí nové verze systémů iOS 17, iPadOS 17, macOS 14, watchOS 10 a tvOS 17.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku