Srpnová aktualizace Windows 8.1 neponese název Update 2: Přinese jen drobné změny

Microsoft se chce být ve vydávání updatů svých operačních systému pružnější a z tohoto důvodu již nehodlá čekat dlouhé měsíce, aby svázal všechny novinky do jednoho balíku a vydal je najednou. Namísto toho můžeme čekat drobné obměny každý měsíc v rámci „záplatovacího úterý“, které připadá vždy na druhé úterý v měsíci. Toto rozhodnutí se týká i spekulovaného Updatu 2 pro Windows 8.1, jenž měl přijít již příští týden.

  

Situace z dubna, kdy vyšel jarní Update 1 a přinesl do systému Windows spoustu novinek, především pro snadnější ovládání myší, se opakovat nebude. Srpnová aktualizace bude svým rozsahem menší, Microsoft na svém blogu zveřejnil tři hlavní novinky, které můžeme příští úterý očekávat. První se týká práce s touchpadem – nyní jej bude možné nastavit jeho automatickou deaktivaci v případě připojení myši, přidělit mu funkci pravého tlačítka pro vyvolání kontextové nabídky nebo deaktivovat funkci dvojího kliknutí a tažení.

  

Počítače a tablety se systémem Windows 8.1 budou po srpnovém updatu přijímat obraz skrze technologii Miracast a uživatelé služby SharePoint Online budou méně často vyzýváni k zadávání přihlašovacích údajů, k zapamatování poslouží nové zaškrtávací políčko. Srpnový update bude doručen tradičně skrze službu Windows Update 12. srpna, dá se očekávat, že další aktualizace podobného rozsahu budou přicházet v následujících měsících.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku