Domů » Bleskovky » Spojení Windows Phone a Windows RT: Dočkáme se v následujících dvou letech?

Spojení Windows Phone a Windows RT: Dočkáme se v následujících dvou letech?

Eldar Murtazin před časem zveřejnil informace týkající se budoucnosti operačního systému Windows Phone. Jejich důvěryhodnost byla ovlivněna osobou autora, který je přijímán kontroverzně. Tentokrát přichází velmi podobné zprávy z opačného tábora. Zveřejnil je autor Twitter účtu MSFTnerd, který již několikrát v minulosti přinesl pravdivé informace dlouho před jejich oficiálním odhalením. Zároveň je známý svým hájením kroků softwarového giganta a poslední dobou i kritikou serveru TheVerge a jejich informování o této společnosti.

 

Jeho informace, podobně jako Eldara Murtazina dříve, možná vysvětlují, proč jde vývoj samotných WP kupředu pomaleji. MSFTnerd napsal, že Terry Meyrson (vedoucí vývoje operačních systémů) plánuje během následujících dvou let sloučit Windows Phone a Windows RT. Ke sloučení chce využít průběžné aktualizace GDR. Stolní Windows se budou nadále vyvíjet ve dvou oddělených verzích. Jedna bude určena pro SoC (System on Chip) a další pro datová centra (x86 a ARM). Ve výsledku by další generace mobilních Windows měla být určena pro čtyř až sedmipalcové displeje a Windows pro SoC budou určené pro osmipalcové displeje až obří obrazovky.

Ať se vývoj bude ubírat jakýmkoliv směrem, je z řady spekulací a informací od zástupců společnosti zřejmé, že zvažují různé alternativy a Microsoft chce hrát důležitou roli na mobilních zařízeních. To naznačují i poslední změny ve vedení, vyjádření odcházejícího CEO Steva Ballmera, a nákup mobilní divize finské Nokie.

David Podzimek

21 komentářů

 1. „Microsoft chce hrát důležitou roli na mobilních zařízeních“

  Jo, toho jsme si nikdy nevšimli :D

 2. bolo by to zaujímavé spojenie, avšak dúfam, že sľubovanú podporu 36 mesiacov na WP8 dodržia a nedopadne to ako s WP7 !

  • 36 mesicni podpora nic neznamena. WP7 je oficialne podporovany do 9/9/2014 a prestali pro nej vyvijet Skype. Lumia 610 s 256MB RAM je mimo hru uplne.

  • Podpora po WP9 ako primarneho OS bude.. ale neocakavam, ze dnesne zariadenia dostanu dalsie updaty.. A taktiez, ze dnesne WP8 zariadenia zmenia uplne vzhlad netreba ocakavat.. Aj to cakam, ze pri WP9 uz bude funkcnost obmedzena.. Tak ako to vidno pri iOS.. Nizsie Lumie slabsie dvojjadra a 512MB RAM este viac.. Aku-taku podporu budu mat len High-endy s minimalne 1GB RAM…

  • Dagan (neregistrovaný)

   nevsiml jsem si ze by MS sliboval 36 mesicni podporu na WP7 … na WP8 ano

  • 36 mesicu pro WP8.

   Windows Phone 7.8 do 9/9/2014 (mm/dd/yyyy)

   Windows Phone 8 do 1/12/2016 (mm/dd/yyyy)

  • Když ale vy úprostě nechápete, že podpora se nerovná záruce vývoje aktualizací…

   Windows XP je také do dubna 2014 stále podporovaný systém. A vyvýjí pro to někdo něco? Samozřejmě, že ne!

   Podpora znamená, že po tu dobu se nevypnou servery, na helpdesku vás nepošlou do háje, nevypnou Store a podobně. Ale rozhodně to neznamená, že pro to budou něco vyvíjet.

   Na Windows XP také není Internet Explorer 11!

 3. pointa (neregistrovaný)

  Je naivní si myslet, že Windows RT a WP8 tu s námi budou ještě dva roky. Windows RT používají již jen produkty Microsoftu, WP8 tento osud čeká po definitivním odsouhlasení prodeje Nokie. Microsoftu nezbude nic jiného, než vývoj WP a RT ukončit, stejně jako jeho další neúspěšné produkty.

  • Prosimte, nebud naivni ty. WP8 neskonci, Windows RT snad ano.

  • pointa (neregistrovaný)

   Nemyslím si, že WP8 se prosadí v situaci, kdy bude MS jediným výrobcem HW, kdo tento OS bude používat (ostatní výrobci se na něj vykašlou ve chvíli, kdy MS začne protěžovat své Lumie). Nemyslím si, že by měl takovou image, jako má Apple, aby to dokázal utáhnout sám…

  • borix (neregistrovaný)

   MS se po odkoupení nokie ihned vrhne na masivní podporu, vývoj nových mobilů + obrovskou propagaci a do třech měsíců stoupnou prodeje natolik, že za 6 měsíců bude mít v mobilních zařízeních prakticky monopol a osatní platformy budou mít podíl na trhu v součtu méně než 5 procent….

   Ke každému extrémnímu scénáři v jednom smyslu se dá vymyslet i stejný extrém ve smyslu opačném… :-)

   A někde mezi bude pravda.

  • Martin II (neregistrovaný)

   POINTA: Podľa teba by mal s mobilný skončiť aj Sony alebo LG, o HTC nevraviac, lebo vyrabaju približne rovnaké množstvo smartfonov.

  • pointa (neregistrovaný)

   Já jsem nenapsal, že někdo má přestat s výrobou telefonů, ale jen to, že MS bude muset pravděpodobně ukončit vývoj WP8, protože se mu to nevyplatí, poté co se stane zároveň jediným výrobcem HW s tímto OS, viz. předchozí posty.

  • Martin II (neregistrovaný)

   POINTA: MS sa nevyplati NEVYRABAT telefony s vlastnym systemom. Na to by ale velmi doplatil.

  • Martin II: Podle tebe se MS vyplati vyrabet a nechat lezet telefony na skladech, protoze o ne nikdo nema zajem. Fakt ty bez podnikat :-)

 4. Martin II (neregistrovaný)

  POINTA: Este nieco. Asi si neuvedomujes ze Google na Androide preraba, ani zisky z reklamy na tejto mobilnej platforme mu nevykryju naklady. Podla teba by mal teda ukoncit vyvoj.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).