Domů » Bleskovky » Spojení Windows Phone a Windows RT: Dočkáme se v následujících dvou letech?

Spojení Windows Phone a Windows RT: Dočkáme se v následujících dvou letech?

Eldar Murtazin před časem zveřejnil informace týkající se budoucnosti operačního systému Windows Phone. Jejich důvěryhodnost byla ovlivněna osobou autora, který je přijímán kontroverzně. Tentokrát přichází velmi podobné zprávy z opačného tábora. Zveřejnil je autor Twitter účtu MSFTnerd, který již několikrát v minulosti přinesl pravdivé informace dlouho před jejich oficiálním odhalením. Zároveň je známý svým hájením kroků softwarového giganta a poslední dobou i kritikou serveru TheVerge a jejich informování o této společnosti.

 

Jeho informace, podobně jako Eldara Murtazina dříve, možná vysvětlují, proč jde vývoj samotných WP kupředu pomaleji. MSFTnerd napsal, že Terry Meyrson (vedoucí vývoje operačních systémů) plánuje během následujících dvou let sloučit Windows Phone a Windows RT. Ke sloučení chce využít průběžné aktualizace GDR. Stolní Windows se budou nadále vyvíjet ve dvou oddělených verzích. Jedna bude určena pro SoC (System on Chip) a další pro datová centra (x86 a ARM). Ve výsledku by další generace mobilních Windows měla být určena pro čtyř až sedmipalcové displeje a Windows pro SoC budou určené pro osmipalcové displeje až obří obrazovky.

Ať se vývoj bude ubírat jakýmkoliv směrem, je z řady spekulací a informací od zástupců společnosti zřejmé, že zvažují různé alternativy a Microsoft chce hrát důležitou roli na mobilních zařízeních. To naznačují i poslední změny ve vedení, vyjádření odcházejícího CEO Steva Ballmera, a nákup mobilní divize finské Nokie.

David Podzimek

avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
mceza
Uživatel
mceza
Offline

„Microsoft chce hrát důležitou roli na mobilních zařízeních“

Jo, toho jsme si nikdy nevšimli :D

Aaron
Uživatel
Aaron
Offline

Ze chce si vsiml kazdy, ale ze by to tak bylo? :-)

.XX.
Uživatel
.XX.
Offline

AARON: Protiřečíš si.

Aaron
Uživatel
Aaron
Offline

Ze chce hrat dulezitou roli si vsiml kazdy, ale ze by ji hral? :-)

mceza
Uživatel
mceza
Offline

Já neříkám, zda ji nehraje nebo ne. Ale v posledních letech MS silně zaúčotil na mobilní platformy (a je zcela fuk, zda úspěšně nebo ne).

Aaron
Uživatel
Aaron
Offline

Ze nehraje dulezitou roli, rikam ja a neni to fuk :-)

mato289
Uživatel
mato289
Offline

bolo by to zaujímavé spojenie, avšak dúfam, že sľubovanú podporu 36 mesiacov na WP8 dodržia a nedopadne to ako s WP7 !

Aaron
Uživatel
Aaron
Offline

36 mesicni podpora nic neznamena. WP7 je oficialne podporovany do 9/9/2014 a prestali pro nej vyvijet Skype. Lumia 610 s 256MB RAM je mimo hru uplne.

CageJ
Uživatel
CageJ
Offline

Podpora po WP9 ako primarneho OS bude.. ale neocakavam, ze dnesne zariadenia dostanu dalsie updaty.. A taktiez, ze dnesne WP8 zariadenia zmenia uplne vzhlad netreba ocakavat.. Aj to cakam, ze pri WP9 uz bude funkcnost obmedzena.. Tak ako to vidno pri iOS.. Nizsie Lumie slabsie dvojjadra a 512MB RAM este viac.. Aku-taku podporu budu mat len High-endy s minimalne 1GB RAM…

Dagan (neregistrovaný)
Anonym
Dagan (neregistrovaný)
Offline

nevsiml jsem si ze by MS sliboval 36 mesicni podporu na WP7 … na WP8 ano

Aaron
Uživatel
Aaron
Offline

36 mesicu pro WP8.

Windows Phone 7.8 do 9/9/2014 (mm/dd/yyyy)

Windows Phone 8 do 1/12/2016 (mm/dd/yyyy)

mceza
Uživatel
mceza
Offline

Když ale vy úprostě nechápete, že podpora se nerovná záruce vývoje aktualizací…

Windows XP je také do dubna 2014 stále podporovaný systém. A vyvýjí pro to někdo něco? Samozřejmě, že ne!

Podpora znamená, že po tu dobu se nevypnou servery, na helpdesku vás nepošlou do háje, nevypnou Store a podobně. Ale rozhodně to neznamená, že pro to budou něco vyvíjet.

Na Windows XP také není Internet Explorer 11!