Cena:

Spekulace: Samsung Galaxy Note II dostane nerozbitný displej

Samsung Galaxy Note zaznamenal u uživatelů nebývalý úspěch a proto není překvapením, že výrobce v současné době pracuje na vývoji jeho nástupce, kterého se s nejvyšší pravděpodobností dočkáme ještě v letošním roce. Není proto divu, že se na internetu objevují stále častěji zprávy odkrývající nové informace o tomto hybridním zařízení. Nejnovější spekulace, které uvízly v pavoučí síti internetu se týkají použitého displeje, který má být údajně nerozbitný. Konkrétně se jedná o předchůdce flexibilních OLED displejů, který Samsung označuje zkratkou UBP (unbreakable plane).

Ilustrační obrázek 

Ten se od flexibilních panelů liší především tím, že ho nelze ohýbat či jinak deformovat. Jeho hlavním kladem je použitá krycí vrstva, která se neskládá ze skla, nýbrž z tenkého filmu složeného z polymerů. Díky tomu je displej mnohonásobně odolnější vůči pádům na tvrdou podložku a jiným mechanickým poškozením. UBP displej je díky své konstrukci i daleko tenčí a lehčí, což Samsungu umožní vyrobit ještě štíhlejší smartphone. Osobně bych však uvítal, kdyby výrobce uspořeného místa využil pro osazení akumulátorem s vyšší kapacitou. Pokud vás zajímá ostatní hardware, tak je více než pravděpodobné, že si Galaxy Note II převezme většinu hardwarových prvků ze současného modelu Galaxy S III. V kuloárech se hovoří, že oficiálního představení se dočkáme již v říjnu letošního roku. Samsung bude tímto krokem nepochybně usilovat o to, aby snížil pozornost okolo nového iPhonu, který by měl spatřit světlo světa v podobnou dobu.

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.