Spekulace: Dostane Samsung Galaxy Note II UBP displej?

Jedním z největších hitů letošního veletrhu IFA 2012 se zřejmě stane představení dlouho očekávaného „tabletofonu“ Samsung Galaxy Note II. Popravdě se není ani čemu divit, jelikož současná generace tohoto specifického kusu zařízení se mezi svými uživateli těší velké oblibě. Jeho hlavními devízami se má stát opět obří displej s úhlopříčkou 5,5“, aktuální verze Androidu 4.1 „Jelly Bean“ a 12Mpx fotoaparát s možností nahrávání videa ve FullHD rozlišení. Jedna z dalších spekulací se však opět točí okolo použitého displeje. Ten má údajně využívat technologie UBP (unbreakable plane), jehož poznávacími rysy jsou vysoká odolnost vůči poškození a tenký profil, za který může krycí vrstva tenkého filmu složeného z polymerů.

 

Ilustrační obrázek

Další zajímavou vlastností UBP displejů je jejich částečná ohebnost. To by mohlo naznačovat, že připravovaná novinka se možná dočká zakřivené konstrukce. Ostatně v minulosti jsme se mohli u několika modelů výrobce (například Nexus S a Galaxy Nexus) setkat se snahou o zakřivený displej. Tudíž tu je stále možnost, že Galaxy Note II by mohl tuto myšlenku Samsungu dále rozvinout právě díky použití UBP displeje. Bohužel do karet této spekulace příliš nehraje fakt, že výrobní linky na tyto panely údajně ještě nejsou v provozu. Staré pořekadlo však praví, že na každém šprochu pravdy trochu a dost možná si pro nás jihokorejský gigant v tajnosti připravuje velkolepé překvapení, po kterém nám skutečně spadne brada :-).

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku