Spekulace: Chystá se Lumia s Androidem a značkou Nokia by Microsoft

Ještě v loňském roce se mohlo zdát nemyslitelné, že by Nokia představila telefon s operačním systémem Android, vzhledem k chystané akvizici Microsoftem. O to větším překvapením byla prezentace Nokie na MWC 2014, kde nebyl představen jediný telefon s Windows Phone a prim hrála rodina telefonů Nokia X s upraveným Androidem. Ta se nedávno dočkala druhé generace.


Ilustrační obrázek 

Nokií X to ale zřejmě nekončí, na stránkách Evleaks se objevila poměrně šokující informace, která naznačuje příchod dalšího modelu s Androidem. Tentokráte by ale již měl nést značku Nokia by Microsoft a neměl by spadat do rodiny „feature“ telefonů Nokia X, ale mezi smartphony řady Lumia.

 

Tento krok Microsoftu by byl poněkud překvapivý a vnesl by do označování modelů chaos, neboť dosud platilo, že Lumia = Windows Phone. Nicméně zdroj Evleaks bereme za poměrně spolehlivý, rodinu telefonů Nokia X také odhalil s velkým předstihem. 

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku