Spekulace: Beta verze Windows 9 „Threshold“ bude k vidění v červenci na Microsoft WPC 2014

Jaké aktualizace systémů od Microsoftu jsou na cestě, jsme vás informovali počátkem tohoto týdne; na pořadu dne je především Update 2 pro systém Windows 8.1, který má vstoupit již tento týden do fáze RTM. Bohužel zatím není známá jediná novinka, kterou bude tento update obsahovat. Podle informací spolehlivého zdroje WZor má být obsah této aktualizace představen na Microsoft Worldwide Partner Conference 2014, která se bude odehrávat mezi 13 a 17. červencem.

   

Ukázka se zřejmě neomezí pouze na aktuální verzi systému s pořadovým číslem 8.1, možná přijde i čas na první náhled budoucích Windows 9 s kódovým označením „Threshold“. Že je tento název autentický, potvrdili doslova mezi řádky samotní zaměstnanci Microsoftu, u jejichž LinkedIn profilů se objevily zmínky o práci na Windows a Windows Phone Threshold. Vzhledem ke společnému názvu pro mobilní i stolní verzi systému se dá předpokládat jejich výraznější sbližování, ostatně zdroje blízké serveru Windows Phone Central potvrdily, že jedním z cílů Microsoftu je synchronizace notifikací mezi nimi. 

    

Také se údajně spekuluje o speciální Enterprise edici systému Windows 9, která bude ochuzena o moderní prostředí a obchod aplikací. Debatu o tomto tématu měla rozvířit čínská vláda, která není spokojena s novým generálním ředitelem Microsoftu a integrací cloudových služeb Microsoftu do nových Windows. Podle WZor by diskuze o tomto tématu mohla mít vliv na načasování vypuštění nové verze systému. Bližší informace snad budeme vědět po skončení Microsoft WPC.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentáře

 1. Ingnition (neregistrovaný)

  A já jsem si říkal, že jsem nikde nic nečetl o tom, co Update 2 nového přinese. To jsem teda fakt zvědav, když všechny výrazné změny chtějí nechat až na Windows 9… Hádám že to nového nic nepřinese, jen nějaké velké bezpečnostní záplaty a dvě funkce, které běžně ani nepostřehneme -_-

 2. Zdeněk (neregistrovaný)

  Pozor, hodně často si na českých webech pletou správný název THreshold a nazývají jej Treshold.

  • Jakub Karásek (neregistrovaný)

   Omlouvám se za chybu, již je napravena. Trocha nepozornosti, v hlavě se něco uloží a už to v ní zůstane. Příště už to bude Threshold jak se patří.

  • Zdeněk (neregistrovaný)

   V pohodě, nic se nestalo. Prostě nám to nejde správně z huby :)

   Taky mě zajímá, co nového Update 2 přinese, když to pojmenovali novým názvem. Nechme se tedy překvapit.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *