Domů » Bleskovky » Špatné zprávy: Galaxy Nexus oficiální cestou nedostane upgrade na Android 4.4

Špatné zprávy: Galaxy Nexus oficiální cestou nedostane upgrade na Android 4.4

Google včera společně s novým Nexusem 5 představil i další generaci systému Android 4.4 s kódovým označením „KitKat“. Současné Nexusy by se updatu na novější verzi měly dočkat v dohledné době, avšak pro majitele modelu Galaxy Nexus, který jako první přišel s Androidem 4.0, nemáme příliš dobrou zprávu. Google totiž oznámil, že u tohoto zařízení již skončila osmnáctiměsíční lhůta pro vydávání aktualizací a majitelé se tedy „KitKatu“ nedočkají. Alespoň ne oficiální cestou.

- - -

Google dále upřesnil, že Galaxy Nexus běží na procesoru od společnosti Texas Instruments, která už aktivně čipy pro mobilní zařízení nevyvíjí a v Androidu 4.4 tak pro ně zřejmě není podpora. Útěchou budiž fakt, že okolo tohoto zařízení existuje obrovská uživatelská komunita a na Xda-developers se určitě brzy objeví neoficiální Android 4.4 ROM.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Subscribe
Upozornit na
guest
28 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments