Domů » Bleskovky » Součástky na výrobu Galaxy S7 přijdou na 6 200 Kč, iPhone 6s je levnější

Součástky na výrobu Galaxy S7 přijdou na 6 200 Kč, iPhone 6s je levnější

Samsung Galaxy S7 není jednoduché rozebrat, což ostatně dokázala nedávná prohlídka vnitřností provedená serverem iFixit, který zařízení označil jako těžce opravitelné. Rozborku telefonu provedla i analytická společnost IHS, která však měla zcela jiný cíl – vytvořit soupis komponent a snažit se co nejpřesněji stanovit cenu součástek, z nichž je telefon vyroben.

galaxys7

Nejdražší položkou v telefonu má být čipset Qualcomm Snapdragon 820, který přijde na 62 dolarů (1 500 korun), ovšem cena může být pro Samsung nižší, neboť tento čip přímo vyrábí. Podobná bude zřejmě i cena procesoru Exynos 8890, s nímž se Galaxy S7 prodává na evropském trhu. Modul fotoaparátu údajně přijde na 13,80 dolarů (340 korun), na 5 dolarů (120 korun) má přijít samotná montáž.

Bohužel ceny ostatních komponent zatím neznáme, pouze víme, že cena všech součástek má přijít na zhruba 255 dolarů, tedy asi 6 200 korun. Pouze o dolar dražší byly v roce 2014 komponenty na výrobu modelu Galaxy S5 (více informací), součástky na výrobu iPhonu 6s a 6s Plus mají podle stejné analýzy přijít na 212, respektive 236 dolarů.

Galaxy_S7_edgePřečtěte si naši recenzi Samsungu Galaxy S7 edge

Nutno podotknout, že se jedná pouze o cenu součástek a jejich smontování, v ceně však nejsou zahrnuty náklady na vývoj, licenční dohody, distribuci či marketing. Samsung tak ve skutečnosti nemá tak vysoké marže, jak by se dalo z porovnání ceny komponent a prodejní ceny zařízení předpokládat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments