Domů » Bleskovky » Sony údajně skončí s výrobou tabletů Xperia

Sony údajně skončí s výrobou tabletů Xperia

Mobilní divizi Sony se v posledním čtvrtletí nedařilo, zájem o smartphony Xperia opadl (více informací) a velké popularitě se zřejmě netěší ani stejnojmenné tablety. Na blogu jednoho z manažerů japonské pobočky Sony se dokonce objevila zpráva o obdržení marketingovým materiálů, které naznačují stažení tabletů Xperia z prodeje.

xperiaz4tablet

I když jsou tablety Xperia velmi dobře vybavené a oproti konkurenci nabízí jako bonus voděodolnost, selhává v jejich případě marketing a také vysoko posazená cena. Na domácím japonském trhu se tak lépe prodávají podobně drahé iPady, případně levnější modely od konkurenčních výrobců.

V roce 2013 tvořily prodeje tabletů Xperia pouze 5 % tržeb mobilní divize, tudíž by nás v rámci restrukturalizačních opatření jejich zrušení nepřekvapilo. Posledním představeným tabletem Sony je model Z4 Tablet, který byl představen loni na veletrhu MWC.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments