Cena:

Sony představilo televize pro letošní rok, prim hraje 8K a kognitivní inteligence

Sony Bravia XR 2

Japonský výrobce elektroniky Sony představil nové televizory řady Bravia XR, které se pyšní především novým způsobem zpracovávání obrazu s pomocí umělé inteligence. Kognitivní procesor XR má za úkol rozpracovávat obraz do několika zón, které následně přizpůsobuje podle toho, kde detekuje „ohnisko“ obrazu.

sony bravia xr
Sony představilo nové televizory řady Bravia XR

Kromě synchronní úpravy obrazu se Kognitivní procesor XR zabývá také zvukem, který automaticky převádí na 3D zvuk. „Nové televizory BRAVIA XR zprostředkovávají realitu lépe než kdy dříve díky výkonu prvního kognitivního procesoru na světě, který předčí běžnou umělou inteligenci AI,“ řekl Masaomi Ando, vedoucí obchodní divize televizorů společnosti Sony Europe.

Sony - Philosophy behind BRAVIA XR

Kognitivní procesor XR se dostane do celé řady Bravia XR, která zahrnuje televizory MASTER Series Z9J 8K LED, MASTER Series A90J a A80J OLED, dále X95J a X90J 4K LED. Mezi jejich další přednosti patří podpora Google TV, kompatibilita s HDMI 2.1, přítomnost Google Assistanta a Amazon Alexy či celé řady technologií vylepšujících obraz a zvuk, jako například XR Triluminos Pro či Dolby Atmos.

Sony bracia xr x95j
Sony Bravia XR X95J

Televizory Bravia XR jsou ve velikostech od 32″ po 85″. Bohužel Sony nepotvrdila ani dostupnost svých nově představených modelů, ani jejich ceny pro český trh.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.