Domů » Bleskovky » Sony nechce riskovat. Takto bude vypadat Xperia 10 III

Sony nechce riskovat. Takto bude vypadat Xperia 10 III

Před dvěma lety jsme se od Sony dočkali zbrusu nových Xperií s protáhlými displeji, loni pak japonská firma představila jejich nástupce označené římskou číslicí II. Ani v letošním roce zřejmě od Sony nedostaneme žádnou velkou revoluci, Sony nám pravděpodobně nabídne podobné menu jako v předchozích letech. To ostatně naznačují i následující rendery chystané Xperie 10 III.

xperia 10 III 3

Sony Xperia 10 III: podobné balení jako loni

Sony se u Xperie 10 III bude držet zajetých kolejí, alespoň co se designu týče. Telefon bude mít prakticky stejné rozměry (154,4 × 68,4 × 8,3 mm), protáhlý 6“ displej s poměrem stran 21:9 nebo širší rámečky nad a pod displejem. Díky nim však nebude muset Sony sahat k otvorům nebo výřezům pro selfie kamerku, třešničkou na dortu pak má být přítomnost stereoreproduktorů.

xperia 10 III 1

Hlavní fotoaparát na zadní straně bude stále založen na třech čočkách s následující konfigurací – hlavní 12Mpx kamerka, 8Mpx „širokáč“ a nakonec 8Mpx teleobjektiv. Na telefonu dále najdeme sluchátkový jack a čtečku otisků prstů situovanou do zamykacího tlačítka na pravou stranu.

xperia 10 III 2

Xperii 10 III má pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 690, tudíž by neměla chybět podpora sítí 5G. Očekává se, že telefon bude představen někdy v následujících týdnech, možná společně s vlajkovým modelem Xperia 1 III.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Ano s tímto úspěch rozhodně neriskuje.
    I když popravdě řečeno čekal jsem display 36:9

    • To ja zase čekal u iphone výřez z každé strany abych nemusel přetáčet telefon, u samsungu jsem cekal 1001mpx a 800x zoom, u xiaomi jsem cekal 35000 mah baterku a bilion nepotřebných funkci.. takže asi tak..diky za koment, posíláme pítchenku

    • Máte pravdu, být telefon, který nemusím přetáčet, by určitě bylo ideální :) Občas jej také chytnu opačně, ale problémem jsou ty tlačítka na boku, buď by musely být na každé straně nebo žádné. Ale rozhodně jako nápad je to dobré :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).