Domů » Bleskovky » Sony chystá Android 11 pro pět svých telefonů. První Xperia se dočká ještě letos

Sony chystá Android 11 pro pět svých telefonů. První Xperia se dočká ještě letos

Společnost Sony dnes představila „jízdní řád“ aktualizací svých smartphonů na nejnovější Android 11. Díky poměrně úzkému portfoliu smartphonů chce mít japonský gigant hotovo už v únoru příštího roku, přičemž první Xperia se nového systému dočká ještě letos. Která to bude?

Sony Xperia 5 II 011

Jako první se dočká Xperia 1 II

Harmonogram aktualizací vypadá následovně:

Loňské Xperie 10 a 10 Plus v seznamu uvedeny nejsou, Sony tak pro ně zřejmě Android 11 nechystá.

S novým systémem se výše uvedené telefony od Sony dočkají vylepšeného ovládání, správy konverzací, konverzačních bublin, záznamu obrazovky, nové zamykací obrazovky se správou chytré domácnosti, apod. Kromě toho se vlajková Xperia 1 II dočká možnosti nahrávání zpomalených záběrů ve 4K při 120 fps.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. marastudna 50

  Vlastním Xperia 1 II takže jsem zvědav,co ale neodpustím je vynechání Supezpomalené video 960,to je dle mého nepochopitelná absence.

  • No Máro, spíš je blbost nejen že to vynechali, ale spíš to měli ještě výrazně vylepšit.

   • marastudna 50

    Zcela souhlasím,doufám že u Nové Premiové verze to bude zpět,protože pro mne jakožto Fandu Sony je toto zcela neodpustitelné.

 2. Take si myslim dost chabe.
  Vlastnim XZ2 Premium a uz na nej 11tka nedosáhne, coz na ty peníze je ostuda.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).