Sonos obrátil: po nevoli uživatelů zrušil kontroverzní způsob recyklace

Sonos Move recenze

V lednu společnost Sonos oznámila, že pro některé starší chytré reproduktory přestane vydávat pravidelné aktualizace. I když to samozřejmě nebyla zpráva příliš potěšující, něco pozitivního přece jen přinesla. Do popředí zájmu se totiž díky ní dostala softwarová funkce Recycle Mode, která uživatelům umožňovala koupit si se slevou nový model chytrého reproduktoru značky, ovšem za cenu znepoužitelnění starého. Po velkém odporu se rozhodla ji „zaříznout“, protože snad každému došlo, že na tom nic až tak výhodného nebylo.

Sonos Move hlavni
Zdroj: Sonos

Funkce byla součástí programu Trade Up, který uživatelům starších reproduktorů Sonosu umožňuje upgradovat na nový model s 30% slevou. Nicméně k jejímu získání musel uživatel u zařízení prostřednictvím aplikace Sonos aktivovat právě tuto funkci, následkem čehož došlo za tři týdny k jeho úplnému znefunkčnění.

To v souvislosti se zprávou o ukončení pravidelné podpory některých starších zařízení vyvolalo ostré reakce, a tak se společnost rozhodla, že Recycle Mode z aplikace odstraní, aby si uživatelé se starým reproduktorem mohli dělat, co chtějí. Mohou jej tedy dále používat, dát jej někomu známému, nechat jej zrecyklovat v místním zařízení pro recyklaci elektroodpadu nebo poslat Sonosu, který se postará o jeho správnou likvidaci.

Autor článku
Martin Duchoslav
image/svg+xml
+

Kapitoly článku