Social Cloud Hackathon: Rozjeďte svůj IT projekt globálně

Jaro je již v plném proudu a s tímto ročním obdobím je spojené především vznikání něčeho nového – v našem případě jde o tvorbu kvalitních aplikací. Náplní dubnového hackathonu bude vývoj aplikací v cloudu s využitím sociálních sítí.

Rozdíl

Oproti jiným akcím typu hackathon, tentokrát nebude cílem vytvořit ve velmi krátkém čase, několika hodin, funkční aplikaci (čímž ovšem není řečeno, že se takové týmy vývojářských mágů neobjeví :-). 
Vzhledem k zadání nebudete mít velmi málo času, ale jen málo času :).

Cíl

Cíl této akce pro IT startupy bude tentokrát o něco dlouhodobější. V průběhu hackathonu budou mít vývojáři příležitost připravit, s přispěním mentorů, kvalitní základ aplikace, kterou následně v průběhu dalších dnů dokončí a zpřístupní. Za 1 měsíc proběhne porovnání počtu uživatelů/stažení a nejlepší projekt vyhráván hlavní cenu.

Ceny

Nejúspěšnější projekt:
– Tvůrci aplikace s nejvyšším počtem uživatelů k 20.5. včetně vyhrají telefony Nokia Lumia 710 a marketingovou podporu organizátorů pro svůj projekt zahrnující i článek na portálu TyInternety.cz.

Nejrychlejší tým:
– Tvůrci aplikace, kteří svůj projekt zveřejní a zpřístupní uživatelům jako první získají kancelářské balíky Microsoft Office Professional 2010 a marketingovou podporu organizátorů.

Všichni, kteří publikují svůj projekt:
– Windows Azure Pass na první měsíc běhu aplikace v cloud prostředí (garantující téměř neomezený provoz).
– Členství v programu BizSpark (program pro startupy zahrnující Windows Azure benefit) pro další 3 roky provozu při splnění podmínek BizSpark.

Koho zveme?

Všechny, kdo se zajímají o vývoj řešení s podporou cloud technologií a sociálních sítí nejen jako vývojáři, ale i jako vlastníci začínajících IT firem, cítící příležitost právě v této oblasti. Přijďte si zasoutěžit nebo popovídat ať už konzumujete služby na Windows Phone 7, Android, iPhone, iPad nebo Windows 8 zařízeních.

Koho potkáte?

Zástupce firem, kteří mají s cloud či sociálními službami zkušenosti a jsou ochotni se o ně podělit. Můžete se těšit například na prezentace od firem MusicJet či TyInternety. Čeká vás také jedno překvapení :)

Program

Čtvrtek 19.4.
– 15:00 zveřejnění tématu na www.msdn.cz/hackathon – 18 hodin před akcí, možnost si připravit základní koncept a hned ráno jej konzultovat

Pátek 20.4. – v prostorách TechSquare

v Praze (www.TechSquare.cz)
– 8:30 registrace a snídaně
– 9:00 představení tématu, konceptu, agendy, mentorů a začátek akce
– 9:15 vysvětlení scénářů a business modelů cloud/Windows Azure
– 10:00 začátek konzultací/vývoje
– 12:30 oběd
– 13:00 práce na projektech
– 15:00 mentoring sessions – přednášející z další části přijdou dříve a nabídnou týmům mentoring například ohledně business modelu, marketing a večerní prezentace, buď jednotlivě nebo menší skupiny
– 16:30 tři prezentace na téma sociální sítě/aspekty aplikací/virální marketing – a k čemu je dobré cloudové řešení
– 19:00 prezentace business plánů – každý tým bude mít tři minuty, vyhodnocení (porota bude složena ze zástupců společnosti Microsoft, TechSquare, TyInternety.cz)
– 21:00 networking – pub session :-)

Pondělí 21.5. / Úterý 22.5.

– Vyhlášení termínu a místa předání cen na www.msdn.cz/hackathon

Registrace

Své registrace a dotazy na Social Cloud Hackathon zasílejte na emailovou adresu [email protected]

Podmínky

– Tým má maximálně 2 soutěžící. Můžete být kreativní a domluvit si subdodávky.
– Tým je zodpovědný za věrohodné prokázání počtu uživatelů (statistiky stažení mobilních klientů WP7, Android, Apple, eventuálně jiná průkazná metoda).
– Backend část řešení musí běžet v prostředí Windows Azure.
Podrobná pravidla naleznete zde. Další informace najdete na www.msdn.cz/hackathon.

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku