Smartphony Xiaomi obsah necenzurují, tvrdí německý bezpečnostní úřad

xiaomi 12 12 pro

Smartphony Xiaomi cenzurují obsah, a proto by je neměl nikdo kupovat a používat. Zhruba takto zní doporučení litevských úřadů z loňského roku, neboť podle nich smartphony Xiaomi obsahují kód cenzurující slova nehodící se čínské vládě. Německý bezpečnostní úřad ale toto nařčení rozporuje.

Cenzurují smartphony Xiaomi obsah?

Litevské úřady obvinily Xiaomi, že jeho telefony obsahují black list „škodlivých“ slov a slovních spojení, jako je např. „free Tibet“ nebo „nezávislost Tchaj-wanu“. Software telefonů pak měl tato slova identifikovat a dále s nimi pracovat – například poskytovat nerelevantní výsledky při vyhledávání.

Xiaomi 12 Pro 1

Na základě litevského nařčení rozjel německý Spolkový úřad pro bezpečnost informační techniky (BSI) vlastní pátrání a v rámci  bezpečnostního auditu zjistil, že telefony Xiaomi žádné kódy podporující cenzuru neobsahují, stejně tak nebyly nalezeny žádné jiné anomálie vyžadující další šetření či zavedení jiných opatření.

Zástupci Xiaomi jsou zjištěním německého úřadu potěšeni, neboť podle svých slov dbají na dodržování všech evropských a národních zákonů na ochranu osobních údajů a zabezpečení.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku