Domů » Bleskovky » Smartphony i počítače, běžní uživatelé i insideři: Microsoft aktualizoval všechny verze desítek

Smartphony i počítače, běžní uživatelé i insideři: Microsoft aktualizoval všechny verze desítek

V Redmondu odpočítávají poslední dny před vypuštěním velkého letního updatu Windows 10 (Mobile), ještě před tím však Microsoft aktualizoval současnou vývojovou větev „Threshold 2“.

windows-anniversary-update

V rámci kumulativní aktualizace, která povyšuje číslo sestavení na 10586.494, bylo vylepšeno několik systémových součástí a opraveny některé chyby – například se již nemá objevovat černá obrazovka namísto zamykací obrazovky po obnovení systému z režimu connected standby, aplikace Windows Media Player, Internet Explorer 11 a Průzkumník mají pracovat spolehlivěji, a také byla opravena slabá místa v zabezpečení systému.

Pokud se vám aktualizace do počítače, tabletu či smartphonu nestáhla sama, můžete ji vyvolat v nastavení – aktualizace a zabezpečení. Dá se předpokládat, že pro většinu uživatelů bude tato aktualizace současné větve poslední, neboť za necelé tři týdny připluje větev „Redstone“, kterou Microsoft označuje jako Anniversary Update.

Nová preview pro insidery

Výroční aktualizace Windows 10 je dokončována v těchto dnech, údajně již tento týden by mohla být podepsána RTM verze. Microsoft se snaží, aby bylo její veřejné sestavení zcela bez chyb, a tak vypouští testovací sestavení pro insidery jako na běžícím páse. V sobotu byla uvolněna verze s číslem 14385, včera pak došlo k povýšení na verzi 14388; v obou případech jak pro smartphony, tak pro počítače.

Žádné velké změny se v systémech logicky neodehrávají, opět došlo k opravám několika chyb. Na počítačích už se například neobjevuje upozornění o expiraci systémové licence a na mobilech korektně funguje psaní textu do adresního řádku v privátním režimu prohlížeče Edge. Zařízení Microsoft Surface mají mít vylepšenou výdrž na baterii, a opravena byla nesprávná funkčnost našeptávače.

Co zbývá ještě opravit?

Pro běžného uživatele mají být počítačová Windows 10 prakticky bez chyb; ty se mohou objevit jen při přechodu do módu pro vývojáře v neamerických lokalizacích systému, případně při používání virtualizovaného Windows Serveru 2016 Tech Preview 5 se zapnutým secure bootem.

Na mobilech se stále neobjevuje tlačítko pro nahrávání hovorů, což má vyřešit jedna z budoucích aktualizací. Chyba je také v aplikaci Peněženka, která vyžaduje dvojnásobné zadání PIN.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments