Domů » Bleskovky » Smartphony Huawei Ascend P1, Ascend D1 a Honor 2 dostanou Android 4.2

Smartphony Huawei Ascend P1, Ascend D1 a Honor 2 dostanou Android 4.2

Čínský výrobce Huawei beze sporu umí vyrobit kvalitní telefon, softwarová podpora však poněkud zaostává. Na českém trhu jsou k dispozici modely Ascend P1 a odnedávna také Honor 2 (aktuálně testujeme), oba ovšem běží na starším Androidu 4.0 „Ice Cream Sandwich“. To samé platí i pro model Ascend D1, který se u nás však nikdy oficiálně neprodával ani v jedné z variant lišících se přítomností dvoujádrového nebo čtyřjádrového procesoru.

 

Tato potenciální nevýhoda bude však brzy eliminována, jelikož Huawei oznámil, že pro všechna výše uvedená zařízení bude k dispozici update na Android 4.2 „Jelly Bean“, tedy nejnovější verzi. Telefony spolu s aktualizací dostanou i nadstavbu Emotion UI 1.6 známou třeba z Ascendu D2. Datum uvolnění prozatím není známé, šušká se ale, že by se updatu měla dočkat i některá další zařízení.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).