Sledujte nás na YouTube

Smartphony Huawei Ascend P1, Ascend D1 a Honor 2 dostanou Android 4.2

Čínský výrobce Huawei beze sporu umí vyrobit kvalitní telefon, softwarová podpora však poněkud zaostává. Na českém trhu jsou k dispozici modely Ascend P1 a odnedávna také Honor 2 (aktuálně testujeme), oba ovšem běží na starším Androidu 4.0 “Ice Cream Sandwich”. To samé platí i pro model Ascend D1, který se u nás však nikdy oficiálně neprodával ani v jedné z variant lišících se přítomností dvoujádrového nebo čtyřjádrového procesoru.

 

Tato potenciální nevýhoda bude však brzy eliminována, jelikož Huawei oznámil, že pro všechna výše uvedená zařízení bude k dispozici update na Android 4.2 “Jelly Bean”, tedy nejnovější verzi. Telefony spolu s aktualizací dostanou i nadstavbu Emotion UI 1.6 známou třeba z Ascendu D2. Datum uvolnění prozatím není známé, šušká se ale, že by se updatu měla dočkat i některá další zařízení.

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *