Domů » Bleskovky » Skype Translator pro Windows si může vyzkoušet každý: Chatujte s cizinci hezky česky

Skype Translator pro Windows si může vyzkoušet každý: Chatujte s cizinci hezky česky

Loni v květnu představil Microsoft službu Skype Translator, což je zvláštní verze kecálka Skype, vylepšená překládání hovorů v reálném čase. V listopadu bylo vypuštěno preview pro pár zaregistrovaných uživatelů, od konce minulého týdne si mohou Skype Translator vyzkoušet všichni uživatelé systému Windows 8.1 a 10.

  

Stále se jedná o preview, které zvládne tlumočit pouze mezi čtyřmi jazyky – angličtinou, španělštinou, italštinou a mandarínštinou, u textového překladu je však seznam jazyků mnohem bohatší, mezi padesátkou podporovaných nechybí ani čeština či klingonština. Microsoft do budoucna slibuje rozšíření jazyků pro hlasový překlad a snad se dočkáme i mobilních aplikací. Skype Translator pro Windows si můžete stáhnout z tohoto odkazu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. rommico (neregistrovaný)

  stacilo by, aby Microsoft dodelal skype na WP do pouzitelne podoby.je to nejvetsi ostuda MS. Na iOS i Androidu celkem pouzitelne (u androidu pouze pokud mate silnejsi stroj) a na svou vlastni platformu MS kasle…

  • neví mjestli používáme stejnou platformu, ale já používám skype na WP a nemám s tím nejmenší problém, v čem je jako nepoužítelný podle tebe? Třeba mu něco chybí, to ano, ale slovo nepoužitelný je velice oblíbený výraz pro hatery. Zatím to vypadá, že jsi jeden z nich.

  • Súhlasím s mistrjuna. Tiež používam Skype na WP a nechápem tomu keď niekto povie že je nepoužiteľný.

   Áno, jednu nepríjemnú vlastnosť má (to má aj Messenger od FB) a to, že po niekoľkých aktualizáciách sa spomali, no vyrieši to jeho jednoduché odstránenie z mobilu a následná čistá inštalácia.

   Takže pre tých čo píšu že je nepoužiteľný: Napíšte v čom je podľa vás nepoužíteľný

  • Fred (neregistrovaný)

   Jsem v konverzaci, zamkne se mi mobil, prijde nova zprava, odemknu ho a zprava nikde, clovek bud opravdu dlouho ceka, nebo se vrati z konverzace do seznamu konverzaci, pocka az se mu konverzace zaktualizuje a pak se muze vratit…

  • Hmmm, taky se mi to stává. Popravdě jsem Skype přestal k chatu používat a víc používám Messengera, přijde mi o něco rychlejší, navíc je Messenger provázaný s Prostory, které hojně vyjžívám (proto je MS zařízne).

   U obou kecálků se mi stává, že se mi ukáže notifikace na mobilu a pak ještě dlouho trvá než se mi objeví zpráva v aplikaci. A přitom když otevřu zprávu přes notifikaci, tak se zobrazí.

  • tak jsem zřejmě šťastný člověk, ale s nezobrazováním zpráv ve skype zkušenosti nemám naštěstí, jediné co mi na skype vadí je ta jeho svižnost, ale dá se na to zvyknout. Třeba s W10M přijde MS s novou verzí. Uvidíme.

  • Tiež nemám so Skype žiadny väčší problém a tiež mám skúsenosť, že občas treba Skype a Messenger preinštalovať, potom je rýchlosť veľmi dobrá (aj keď stále by mohla byť väčšia). Pokiaľ viem vo W10M má byť Skype konečne skutočne zabudovaný do systému, tak ako na desktope.

 2. Skype na WP jsem používal za průměr, než jsem si ho zkusil na Droidu, pak jsem musel konstatovat, že ten na WP je špatnej vtip.

  Navíc v poslední době je to neskutečně líný, v chatu se ztrácí zprávy, nebo se tam objeví po půl dni atd.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).