Domů » Bleskovky » Skype Translator jde do světa: Zapojte se a volejte do ciziny bez znalosti cizího jazyka

Skype Translator jde do světa: Zapojte se a volejte do ciziny bez znalosti cizího jazyka

Microsoft vydal očekávanou verzi Skype, která umí v reálném čase překládat hovory a textovou komunikaci. Zatím se jedná o preview, jehož používání je podmíněno účastí v programu, do nějž se zaregistrujete na těchto stránkách. Potvrzením účasti obdržíte kód (bohužel ne hned), bez nějž se v aplikaci pro moderní prostředí Windows 8.1 daleko nedostanete.

Skype Translator preview v současné verzi dokáže překládat hlasové hovory pouze mezi angličtinou a španělštinou, textová komunikace je však dostupná ve 40 jazycích. Jedná se však o pouhý začátek, Microsoft na svém blogu slibuje, že se bude snažit rozšířit tuto aplikaci do co největšího počtu světových jazyků, aby způsobil revoluci v mezinárodní komunikaci. Pochopitelně Skype Translator také plánuje rozšířit na co největší počet platforem.

  

Hlasový překlad v podání Microsoftu není nic jiného než převod mluvené řeči na text, jeho překlad a přečtení syntetickým hlasem. Kromě toho je text ještě před překladem ořezán o citoslovce, jako uhm, ehm a podobně. Microsoft bude hovory provedené skrze Skype Translator v počátcích monitorovat a analyzovat pro budoucí zlepšování služby.

  

Aplikaci Skype Translator preview si můžete pro Windows 8.1 zdarma stáhnout z tohoto odkazu, bez potřebného kódu z preview programu se však k výše vyjmenovaným funkcím nedostanete.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).