Domů » Bleskovky » Ukaž displej: Skype nově podporuje sdílení obrazovky na Androidu a iOS

Ukaž displej: Skype nově podporuje sdílení obrazovky na Androidu a iOS

Asi není nikdo, kdo by neznal původně estonskou společnost Skype, kterou později odkoupil Microsoft. Skype se stal ve své době natolik populární, že odvozeninou jeho jména dokonce vzniklo nové slovo „skypovat“, tedy provozovat videohovor. S nástupem konkurence význam Skypu sice pomalu upadá, to ovšem neznamená, že se aplikace nijak neposouvá kupředu.

Ukaž displej: Skype nově podporuje sdílení obrazovky na Androidu a iOS
Ukaž displej: Skype nově podporuje sdílení obrazovky na Androidu a iOS

Skype pro Android a iPhone nově podporuje sdílení obrazovky

Pokud jste například chtěli známému či rodinnému příslušníkovi vysvětlit něco ohledně fungování mobilního telefonu, museli jste se až dosud spokojit se suchým popisem. Nová funkce sdílení obrazovky vašeho telefonu těmto zdlouhavým popisům učiní přítrž. Během hovoru stačí ze spodní nabídky zvolit sdílení obrazovky a rázem sdílíte vše, co na svém telefonu děláte.

Aktualizace je dostupná jak pro iOS, tak Android a kromě sdílení obrazovky také zjednodušuje a zpřehledňuje celé rozhraní videohovoru.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

4 komentáře

 1. shepii (neregistrovaný)

  „Skype se stal ve své době natolik populární, že odvozeninou jeho jména dokonce vzniklo nové slovo „skypovat“, tedy provozovat videohovor“ Neřekl bych, že je slovo „skypovat“ synonymum pro provozování videohovoru. Když „skypuji“ tak používám Skype, když využívám jinou službu na videohovory, tak „neskypuji“. Alespoň já to tak používám a nevím o tom, že bych někdy od někoho slyšel použít „skypovat“ takhle obecně. Přijde mi to jak kdyby měl.něldo „googlovat“ na Bingu nebo Seznamu. :D

  • Nicméně je to tak:) „skajpovat“ značilo, že se bude dělat videohovor. Na psaní bylo „na ajsikjůčku“. Teens zkrátka nevědí:) A ano, „googlit“ je hledání na netu, další synonymum:)

  • Tomas (neregistrovaný)

   Přesně tak, BFU jako UNI to nerozlišuje, to je prostě fakt

 2. JoeBlack

  „museli jste se až dosud spokojit se suchým popisem“
  Jo škoda, že Teamviewer a další neexistují na iOS, Androidu a dalších platformách … už roky.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *