Domů » Bleskovky » Skype Qik: Komunikační nástroj pro rychlé zasílání videí vyšel pro Android, iOS a WP

Skype Qik: Komunikační nástroj pro rychlé zasílání videí vyšel pro Android, iOS a WP

Skype dnes uvádí na trh novou službu Skype Qik, která spočívá ve vzájemném zasílání a sdílení rychlých videí. Aplikace funguje nezávisle na klasickém Skype a je dostupná pro iOS, Android a Windows Phone. V aplikaci Skype Qik si místo klasických zpráv si se svými přáteli posíláte video nahrávky. Videa mohou mít maximálně 40 vteřin a splňují tak požadavek na rychlou a spontánní reakci uživatele.

Zasílání videí není nijak omezeno počtem uživatelů. Je tudíž možné vytvořit skupinový video kanál a své zážitky sdílet s několika uživateli najednou. Funkce Qik Flik navíc umožňuje vytvoření šablony video odpovědí, které jsou v aplikaci uloženy a jež je možné kdykoliv odeslat jako okamžitou reakci na příchozí video zprávu. Nahraná videa se archivují na období dvou týdnů, následně se automaticky mažou.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store Odkaz na WP katalog

Aktuální verze aplikace Skype Qik je dostupná pouze v angličtině, brzy by ale měla být přidána podpora pro dalších 21 jazyků včetně češtiny a slovenštiny. Další informace a ukázky najdete na oficiálních stránkách.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

4 komentářů

  1. lerion (neregistrovaný)

    Jo fajn, hezké. Ale proč to neintegrují do Skypu? Mít na každou blbost separátní aplikaci, když jim patří velmi rozšířený a napříč platformami používaný Skype? Divná logika…

  2. Podľa mňa akože zbytočnosť, nikto to nebude používať si osobne myslím a keď to nikto nepoužíva je to zbytočnosť :)

    • Marek (neregistrovaný)

      Je to prima aplikace, sám jsem to vyzkoušel, funguje rychle a je to prima poslat několika lidem třebas pozdrav z dovolené. Myslím si, že to lidi používat budou :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).