Domů » Bleskovky » Skype pro Windows Phone dostává nový editor pro kreslení a posílání obrázků

Skype pro Windows Phone dostává nový editor pro kreslení a posílání obrázků

Ne vše se dá vysvětlit slovy, a tak Microsoft hledá nové způsoby komunikace pro svůj komunikační protokol Skype. Nedávno představil Skype QIK, aplikaci pro rychlé zasílání krátkých videí, nyní přidává do originální aplikace pro systém Windows Phone možnost kreslit jednoduché obrázky a zasílat je přátelům.

   

Kreslení vyvoláte kliknutím na tlačítko plus během chatování, máte nově možnost kromě videozprávy, fotografie a polohy sdílet kresbu. Po této volbě se otevře jednoduchý editor, obsahující několik základních barev a volbu tloušťky čáry. V kreslení nejste limitováni časem a máte možnost vrátit vždy poslední krok zpět. Funkce je dostupná prozatím ve Skype pro Windows Phone, patrně ale brzy přijde i na ostatní platformy.

  

Kromě kreslení přináší update na verzi 2.24 automatické přihlašování skrze účet Microsoft, podporu HD displejů a rychlejší obnovování aplikace. Aktualizaci vyvoláte ve Windows Phone Store – nastavení – zkontrolovat aktualizace nebo kliknutím na následující odkaz.

Odkaz na WP katalog

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

17 komentářů

 1. Obnovenie z aplikácie spustenej na pozadí je teraz prakticky okamžité. Za toto MS veľká pochvala a zároveň pokarhanie, že to trvalo tak dlho. Studený štart je tiež rýchlejší.

  Mimochodom, MS potvrdil, že nové smartfóny pod jeho taktovkou sa budú volať Microsoft Lumia.

 2. lerion (neregistrovaný)

  Tu kresbu lze vytvářet jak na prázdné plátno, tak na nějaký obrázek nebo mapu. Velmi pěkné. Rychlost výborná (první spuštění cca 3 vteřiny, pak je to okamžité). Pohyb v aplikaci naprosto svižný. Od tohoto updatu už neplatí, že Skype pro WP je nejhorší verze Skype. Teď je to naopak.

 3. rychlost obnovy parádní,ještě zrychlit spuštění a je to OK.

  taky by mohli zapracovat na nastavení, Android i iOS má mnohem větší možnosti editací kontaktů :(

 4. Mne od updatetu nechodia notifikacie…zvysok ako ostatny..spokojnost

 5. ZahyCZ (neregistrovaný)

  Kdyby ho radši integrovaly..

 6. Mě to ani na jednom telefonu nejde – volby sdílet kresbu a sdílet fotku mám zašedlou a nejde zvolit. I žena to tak má. Poradí někdo proč?

 7. Rychlost vypadá konečně dobře kromě stále ne moc rychlého startu aplikace. Je směšné, že přidali funkci kreslení, když stále nefunguje základní věc – psaní na šířku. Mě by zajímalo, jak moc složité je naprogramovat tuhle bejkárnu, když iOS i Android psaní na šířku mají. Opět ignorace.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).